(ne)ználek

Superhrubá mzda

Co je to vlastně ta superhrubá mzda?

Nejlepší odpověď
anonym

Vlastními slovy ti neodpovím,ale vkládám ti odkaz na tvoji otázku.

Zdroj: http://www.tes­tyzucetnictvi­.cz/slovnicek-ucetnich-pojmu.php?pojem=su­perhruba-mzda

Další odpovědi
tom004

Je to mzda,kterou vymysleli lidi,kteří sami nevěděli,co vlastně páchají.A dodnes tomu nesmyslu,nerozumí.

mosoj

Superhrubá mzda je mzda kterou musí váš zamestnavetel skutečně za vás zaplatit.
Jsou v ní započítané i odvody na sociální a zdravotní pojištění které hradí zamestnavatel a normálně na výplatní pásce nefigurovaly.

arygnoc

superhrubá mzda je výmysl českých ekonomů.

Podnikatelé (rozuměj zaměstnavatelé, tedy i stát), si uzmysleli, proč pracujícího člověka neodrat ještě více.

superhrubá mzda je hrubá mzda + náklady zaměstnavatele na soc. a zdr. pojištění – z toho se odvádí daň (vyšší, samozřejmě).
Pak se z ní odečte soc. a zdr. pojištění, které (mnohdy údajně) zaměstnavatel poslal pojišťovnám, suma, kterou Vy zaplatíte pojišťovnám (proboha, proč jsem pojištěn 2×? [ale tak to není, jste spoluúčastnikem pojištění, i když si stejně na to pojištění musíte vydělat Vy, nikoliv firma]) a předdavek na daň (to si dost často musíte hlídat, protože, pokud např. marodíte, máte potom nárok na vrácení přiměřené části předdavku).

Shrnutí:

superhrubá mzda je nástroj, jak nakrmit státní kasu (i tak bezednou) a neokrást sám sebe. Prostě, lidičky, makejte, za chvíli jdu do důchodu, abych dostával penízky.

led

Superhrubá mzda=cena práce pred všetkými odvodmi (zamestnávateľskými aj zamestnaneckými)

venkovan

Řekněme to česky – mzdové náklady zaměstnavatele na pracovníka kterého zaměstnává. Mimochodem do ní je třeba započíta i dovolenou. Pro představu – na výplatu dostanete 100,– Kč/ hod, zaměstnavatel musí ve své ekonomické rozvaze nákladů na výrobek, službu apod počítat asi se 150,– Kč/hod na pracovníka (přesné číslo je trochu jiné). Potom zvážit jestli se mu ten pracovník za ty peníze vyplatí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.