Niikii

Sundavací dlaha,nebo sádra

Dobrý den,musím se vás zeptat jestli někdo nevíte kde se dá pořídit nasazovací dlaha nebo sádra..??Potřebuji jí kvůli mému trnérovi,ptž si chci chvíli taky odpočinout(ale to neřšte) potřebuji jí i do školy.Nevíte,kde se to dá sehnat?Děkuju

Nejlepší odpověď
roentgen

Dobrý den,
nasazovací dlaha, resp. ortéza, se dá pořídit v prodejně zdravotnických potřeb. Pouze si musíte říct, jestli má být na loket, koleno, zápěstí, kotník, palec, atd.
Pokud byste chtěla sádrovou dlahu, ta se přikládá, a následně ovine obinadlem, nebo sádru, což je prakticky sádrová schrána na celou končetinu, tak se budete muset zastavit do nemocnice, a tam si ji nechat zhotovit. S tím ale souvisí, že musíte mít průkazné zdravotní problémy, které užití výše uvedeného zdravotního prostředku indikují.
Sádrová dlaha a sádra se vyrábějí na „zakázku“.
Sádrovný obvaz je obvaz, napuštěný a vysušený sádrou, ta se namoční v teplé vodě a následně se přikládá na vatou obloženou končetinu, vytvaruje se dle potřeby a do několika minut tuhne.
Kde by se dal koupit takový sádrový obvaz nevím.