Evasky

Suchozemská želva-zimování a světlo(teplo)

Musí se SŽ zimovat?Je to nutné?Uškodí jí to?
Musí se SŽ svítit lampama atd?Uškodí jí to?
Díky. :D

Odpovědi
roxy52

Zimovat asi ano,protože za tu dobu se jako znovu nastartuje.Je to pro ní takovej oddech a nové načerpání sil.Někteří želvu nechají celou zimu ,,žít",ale já to moc neuznávám.Zimní spánek je pro ní v přírodě nepostradatel­ný.Sice v domácnosti se tolik nenadře,ale co když i ona si chce chvilku od vás odpočinout? 😉

Mapel

Já jsem dal želvě bednu písku do chladného prostředí. Spokojeně se zahrabala a po zimě vylezla.