Cheezy

Prosím o smazání

Nejlepší odpověď
gecco

Pro přehlednost to rozdělím…
😉
Jestliže ti nevyhovuje mast na bázi vazelíny, zkus nějakou na bázi lanolínu (osobně jej taky preferuju).
Ale – píšeš o masti (něčem mastném) a současně o hydrataci (což je zvlhčení – zvlhčení vodou) – a to spolu zase tak moc nesouvisí…
___
Propolisová mast – tímhle pojmem máš na mysli co? – kolik je tam propolisu a v čem je rozpuštěný??
Každopádně – pokud chceš experimentovat s propolisem (ten taky nezvlhčuje, tak vlastně netuším proč), tak velice opatrně – a určitě ne rovnou na tak citlivé kůži, jakou máš na víčkách (začni třeba s dlaněmi nebo hřbety rukou – a jen na kousku kůže)…
___
Obecně ti doporučím spíše návštěvu dermatologa, než nějaké hokusy-pokusy…
😉

Další odpovědi
Alesh

Klasická závislost na nějakém mazadlu. Já osobně bych to řešil prodlužováním těch intervalů mezi mazáním, ale jestli je to dobrý nápad to nevím, chce se to poradit s lékařem. Byly doby, kdy jsem v zimě mazal hubu jelením lojem. Postupně jsem to ale úplně odboural, teď se mažu jen v extrémních případech, kdy už to fakt bolí a není zbytí. Mazat cokoli preventivně je podle mě ptákovina, která akorát vede k závislostem, viz snad každá bába na jelením loji, furt si s tím frdlaj hubu nebo ty noční krémy, to je fakt úchylnost, nemůžu si pomoct. Já se namažu jen občas a to alkoholem, ale závislý nejsem. 🙂

annas

Další rady jsou u stejné otázky v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-mazat-ocni-vicka

Čím mazat oční víčka?

Krém na oční víčka – přírodní Botanico ,s minerály z mrtvého moře atd.

Přírodní kosmetika – používám jen ji,

https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=botanico+kr%C3%A9m­+na+o%C4%8Dn%C3%AD+v%C3%­AD%C4%8Dka+50+ml

Dochy

Já na exemy používám ambiderman (masťový základ, v lékárně Ti požadované množství nakydaj do kelímku). Ale ověř si jak je to v okolí očí, jestli není pro oči riskantní. Z lanolínových mastí (infadolan) jsem neměl pocit že by nějak působili proti „suchosti“ – tím netvrdím, že je naprd, jen že nemusí vyhovovat při podobných potížích. Ambiderman mi připadá podstatně jemnější a „vlhčí“. A nevím z čeho se skládá 😉

isteron2

V lekárni majú kvapky na suché oči. Ja to tiež zvyknem používať. A mastičku majú Ophtalmo Septonex, malá zelená tubička.

marci1

Zkus oční mast Ophthalmo-Hydrocortison.
Jinak musíš zkoušet, až ti bude něco přesně sedět. Ve zdroji rada lékárníka:
Zkusit předepsanou Ophthalmo-Hydrocortison mast či alespoň nanášení volně prodejných antihistaminových kapek (Livostin, Alergodil). Jinak kožní medicína nepatří mezi mé oblíbené oblasti – často je nutné totiž nějakou dobu zkoušet, nežli se dopracujeme k správnému řešení. V úvahu připadají (nemají se ovšem dostat přímo do očí) Bioderma Sensibio oční gel, Eucerin AtopiControl, Avéne Soin apais cont yeux (zklidňující oční emulze), La Roche Posay Toleriane Ultra, Uriage Pruriced, Barekol kaviár oční, RYOR koenzym Q10 oční, ve spojení s micelární vodou Blephasol. Držím Vám palce, ať narazíte na preparát, který Vás zbaví obtíží.
https://www.drmax­.cz/zeptejte-se-lekarnika/sucha-svediva-ocni-vicka?gclid=Cj0­KCQjw2efrBRD3A­RIsAEnt0eiZUjip­PoDF02ekmvQ0i_pkjLG_­ol0k7YzQxZbvCN3w_DY­zYI2r6ckaAgvtE­ALw_wcB
🙂

Dochy

(Mariii s reklamou na kliniku nahlášena)

Dochy

marci: Opthalmo hydrocortison už je ale hormonální mast která je tuším jen na předpis a obecně se lidé snaží podobným mastem vyhnout kvůli rizikům při dlouhodobém používání. Fakt je, že tyto masti dokáží rychle a účinně zastavit atop. ekzém. Ale pak pokud to jde, je vhodné stav udržovat krémy bez účinných léčiv.

johana 56

Doporučuji odborné vyšetření, oči si to zaslouží…
V případě alergie nebo zánětu pomůže medikace na bázi antibiotik /pouze na recept/.
Z běžně dostupných přípravků neuškodí a zmírní suchost Recugel a Vitamin A /oční mast/.