Subjektivně zabarvený popis - hračka z dětství ??

Zdravím, ve škole jsme dostali úkol na vypracování nejmilejší hračky z dětství na sloh v subjektivně zabarveném popisu. Zní to divně, jsem holka a hrála jsem si s Legem, jenže za to se nestydím, bylo více takových lidí :) Ale ať přemýšlím jak přemýšlím prostě to nedokážu vymyslet! Jsem prostě bez nápadů, inspiraci nikde chytit nemohu.. Pokud úkol nevypracuji, dostanu poznámku, ne-li hůř. Já tu opravdu přemýšlím dobrou hodinu a nemám ani slovo.. Má to být v rozsahu půl stránky, stránka sešitu A5. Je mi fakt blbé tady prosit o radu s úkolem, ale já už nevím co. Snad mě tu moc nevynadáte. Stačí mi klidně i nějaká inspirace, chytit začátek nebo pár vět, co ve slohu použít.. Prosím Vás o to.. moc. :) Děkuji předem, snad se nějaká hodná duše najde

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Snad stavebnici ještě máte, nebo si najděte jeho obrázek.
Začnete tím, že nejmilejší hračkou bylo ... Mám je schované, nebo je v nenávratnu pryč.
Panenky vás nelákaly na rozdíl od dětí, s nimiž jste chodila do školy, jste i dnes technicky zaměřená, ráda montujete a rozebíráte různé přístroje. Tatínka těšilo, že vás baví stavenice, maminku mrzelo, že netíhnete k panence. Nemusí to být pravda, ale zapojte fantazii. Pak začnete popisovat, jak stavebnice vypadá, barvy, tvary, co jste z ní stavěla, co bylo nejmilejším výtvorem atd.
Pište o tom, co vidíte.
Na závěr, třeba, že už si nehrajete s legem, ale hrajete šachy, nebo hry na počítači, ale na první stavebnici nemůžete zapomenout. Připomíná vám rané dětství.

Ad Skeptik, směrujete tazatelku k popisu pracovního postupu. To je rozdíl!!!

Další odpovědi:

Pokročilý

"Když jsem byl/la dítě, hrál/la jsem si s legem. Vzala jsme jednu kostičku, pak druhou, pak třetí, pak čtvrtvou, ... , pak n-tou a výsledek stál za prd, protože na ten hrad na obrázku nemám dost kostiček a proto jsem vztekle hodil/la s kyblíčkem o zeď a řval/la "Já chci nové kostičky, já chci nové kostičky", ale nedostala..."

Pokročilý

Roztahuj písmo, to dělám vždycky :)
Jinak bych ti něco napsala, ale jsem unavená a nechce se mi přemýšlet, tak se řiď rady předchozích

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.