Subjektivně zabarvený popis – hračka z dětství ??

Zdravím, ve škole jsme dostali úkol na vypracování nejmilejší hračky z dětství na sloh v subjektivně zabarveném popisu. Zní to divně, jsem holka a hrála jsem si s Legem, jenže za to se nestydím, bylo více takových lidí :) Ale ať přemýšlím jak přemýšlím prostě to nedokážu vymyslet! Jsem prostě bez nápadů, inspiraci nikde chytit nemohu.. Pokud úkol nevypracuji, dostanu poznámku, ne-li hůř. Já tu opravdu přemýšlím dobrou hodinu a nemám ani slovo.. Má to být v rozsahu půl stránky, stránka sešitu A5. Je mi fakt blbé tady prosit o radu s úkolem, ale já už nevím co. Snad mě tu moc nevynadáte. Stačí mi klidně i nějaká inspirace, chytit začátek nebo pár vět, co ve slohu použít.. Prosím Vás o to.. moc. :) Děkuji předem, snad se nějaká hodná duše najde

Nejlepší odpověď
annas

Snad stavebnici ještě máte, nebo si najděte jeho obrázek.
Začnete tím, že nejmilejší hračkou bylo … Mám je schované, nebo je v nenávratnu pryč.
Panenky vás nelákaly na rozdíl od dětí, s nimiž jste chodila do školy, jste i dnes technicky zaměřená, ráda montujete a rozebíráte různé přístroje. Tatínka těšilo, že vás baví stavenice, maminku mrzelo, že netíhnete k panence. Nemusí to být pravda, ale zapojte fantazii. Pak začnete popisovat, jak stavebnice vypadá, barvy, tvary, co jste z ní stavěla, co bylo nejmilejším výtvorem atd.
Pište o tom, co vidíte.
Na závěr, třeba, že už si nehrajete s legem, ale hrajete šachy, nebo hry na počítači, ale na první stavebnici nemůžete zapomenout. Připomíná vám rané dětství.

Ad Skeptik, směrujete tazatelku k popisu pracovního postupu. To je rozdíl!!!

Další odpovědi
Skeptik

„Když jsem byl/la dítě, hrál/la jsem si s legem. Vzala jsme jednu kostičku, pak druhou, pak třetí, pak čtvrtvou, … , pak n-tou a výsledek stál za prd, protože na ten hrad na obrázku nemám dost kostiček a proto jsem vztekle hodil/la s kyblíčkem o zeď a řval/la "Já chci nové kostičky, já chci nové kostičky“, ale nedostala…"

Alča M.♥

Roztahuj písmo, to dělám vždycky :)
Jinak bych ti něco napsala, ale jsem unavená a nechce se mi přemýšlet, tak se řiď rady předchozích