tomáš007

Subjektivně zabarvený popis

Můžu tak začít jako úvod subjektivně zabarveného popisu krajiny?:Rád jezdím na chalupu do Jížních Čech. Jak byste mi doporučili pokračovat? Má se u subjektivně zabarveného popisu krajiny nějak specielně pokračovat?

Nejlepší odpověď
annas

Tomáši, Tomáši!!
Pozor na pravopis – jižní Čechy.
Začala bych trochu jinak. Každý má určitě svá místa, která si oblíbil, a proto je i rád navštěvuje. K místům, která jsou naším druháím domovem a cítíme se v nich příjemně, patří … v jižních Čechách. Svědčí o tom i to, že si zde již moje babička s dědečkem koupili, postavili chalupu.

Pračuješ dál, ale musíš vyjádřit nějaký citový vztah k tomuto místu.
Doplňuji:
Dnes mám zase den!!

druhým, pokračuješ.

Další odpovědi
quentos

subjektivně zabarvený znamená, že něco popíšete tak, jak to vidíte Vy, a ne většina ostatních. Nepokračuje se tedy nijak speciálně, ale téměř doslova „jak chcete“. Začít zmíněnou větou klidně můžete.

Conchus

A co takhle zapojit hlavičku a vzpomenout si, co tě ve škole učili? Nebuď líný a snaž se. Kdo tě bude vodit za ručičku až budeš dospělý? Odpovědi všechno nezvládnou.

IK

Popisuješ to ze svého osobního pohledu.
Můžeš mluvit o tom co máš rád, co tě napadá, čeho si všímáš, co tě zajímá nebo co bys rád věděl a všechno se to musí motat kolem té věci co popisuješ.