arygnoc

sú splátky pyrotechnika na životné poistenie vyššie, ako bežného smrteľníka?

uzavrie s ním vlastne nejaká poisťovňa životnú poistku?

Nejlepší odpověď
anonym

Anu, uzavře, ale osoba bude platit vyšší pojistné. To platí pro všechna riziková povolání i pro určité druhy sportu.

Další odpovědi
anonym

V pojistné smlouvě na úrazové pojištění je uvedena kolonka „riziková skupina“ . Pojišťovny člení klienty do 3 – 4 rizikových skupin a v „pojistných podmínkách“ je podrobně vypsáno, která profese patří do které kategorie rizika.
Klidně se může stát, že pracovník v nejvyšší rizikové kategorii zaplatí za stejná pojistná rizika trojnásobek (klidně i vícenásobek) částky než člověk bez rizika. Tvoje doplnění je ale logické, protože ne všechny pojišťovny pojišťují nejvyšší rizikovou skupinu. Většinou už má zaměstnavatel s určitou pojišťovnou sjednáno skupinové popjištění svých zaměstnanců, takže taková pojistka potom nějaké náklady ušetří.