annas

Styděli jste se někdy za to, že jste Češi? Naopak, na koho jste (byli) pyšní jako Češi?

Nejlepší odpověď
Drap

Dokonce několikát . Styděl jsem se jednou v Rakousku, když v obchodním domě kousek vedle byl povyk a zatýkali českou rodinu za krádež. Ne přiliš dobře mi bylo když si v zahraničí náš pan prezident „omylem“ zastrčil pero do kapsy. Nebylo se ani čím chlubit, když jsme posílali vojáky do Kosova a Avganistánu. Takových příkladů by se našla spousta.
Naopak hrdý je člověk při jakémkoli vítězství ve sportu, občas něco i z vědy.

Další odpovědi
tom004

Dobrý den.Ani náhodou,jsem se nikdy nestyděl.Naopak,má­me být na co pyšní.Jenom to sebevědomí,nám pořád chybí.Co se týká korupce,zlodějiny,a já nevím,čeho všeho dalšího.Stačí si uvědomit,že je i všude jinde.Jenom se o ní,v našich médiích tolik nepíše.Zloději a lumpové,jsou všude.A,těch,vy­nálezů,na které musíme být pyšní,je mnohem více.Např. ty,o kterých se moc neví: přehazovačka,u­místěná ve středu zadního kola bicyklu.Nebo,suchá spojka u motocyklu,ap.Jsem přesvědčen,že máme být na co pyšní.A,s tím souvisí i demokracie. Američané,se o ní pokouší víc jak 400 let.A dodnes ji nemají,i když o ní mluví.

anonym

Za politiku .. korupci , kradeze v zahranici .. nevychovani , podvody ..... za to se stydim . Hrda jsem snad jen na nase sportovce , chlubim se jimi rada. 🙂
Ale kazda narodnost ma sva pozitiva i negativa. -iv-
Doplňuji:
Vivatis , napis , kde v tom Nemecku bydlis. 🙂

ten který je

Mnohdy se stydím když vidím jak necháváme chátrat a bourat historické památky.Pyšný jsem na některé vědce.

casey

Jo, drive jsem se taky stydel, kdyz v Rakousku u vstupu nekterych obchodu tesne za hranicemi byl napis Cesi nekradte, ale ty doby jsou uz snad pryc a dnes jsem hrdy na sportovce, vedce…zkratka, kdyz se cechum neco povede.

vivatis: nemci by se mohli stydet u nas za ten kraval, ktery jako turisti u nas delaj. Kdekoli jsou pritomni jsou slyset nejvice a zejmena deti jsou mimo kontrolu a delaj si co chteji. Kdo nekdy byl v turisticky zajimave oblasti, ci alespon v kempu vi. Tim myslim nemce obecne, ne tebe.

anonym

Já jsem se nestyděla nikdy.Ani za politiku,politici jsou stejní všude,protože jsou lidi jako my.Skandály jsou jak v Americe,Fran­cii..Jen my jim tolerujeme to,za co jinde musí poltický život opustit.K těm Němcům. Stydět by se měli oni,vozí nám sem svoje odpadky,hážou je kam se dá.Nosili nosánek nahoru vždycky,tohle by nejedli,nepili,mar­ku už nemají,a vida!Jsou najednou jako my.Co se vyplatí koupí tady,a naopak.Hrdá jsem byla na nás vždycky,mám to už v povaze.Považuji nás totiž za vzdělané lidi.Zeptejte se jiných,kdo vynalezl oční čočky,kde leží jaký stát,hory atd.Čech ví,Němec tápe,Američan neví.Anglán nemá vychování,jen co opustí ostrov jsou jak utržení z řetězu.Ruso­vé?Každý ví sám.Jsem hrdá na to ,kde jsem se narodila.

GM

Proč je tato otázka jen pro Čechy? Já zrovna jsem Moravanka a jsem na to hrdá.

jendahun

Ano stydím se.Nejsem schopen porovnat s jinými národy,ale stačí u nás dělat v obchodě,nebo jen chvilku pozorovat nakupující,nebo lidi na úřadech.Hnus.A­no,máme vynikající jedince ve vědě,literatu­ře,lékařství a sportovce.Ale ten zbytek se chová jako stádo dobytka.Pardon,u­razil jsem zvířata užitečná.Chybí mi zviditelňování dobrých řemeslníků,ze­mědělců,inžený­rů.Tady se nějak přestala cenit dobře odvedená práce manuální a zručnost.Copak jediný přínos pro Česko jsou dramatici,politici a sportovci?O zlo­dějinách velkého formátu ve všech vrstvách společnosti ani nemluvím.Jako by se tady stalo národním sportem,jak vydrbat s každým a přečůrat všechny v okolí.

vivatis2-

NEJSEM ČECH JSEM NĚMEC, ALE TENHLE ROK TU JSEM S MÁMOU HÁ A MÁŠ TO!