arachis

Štvou vás jména, která dávají chovatelé mláďatům?

Přejmenovali jste si svého mazlíka k obrazu svému?

Odpovědi
mosoj

Co jako by mně mělo všechno štvát ?

Lamalam

Mě štve celá řada věcí, ale tohle mezi ně nepatří.

gecco

Nemám „mazlíka“ – ale netuším, proč bych měl měnit jméno dané chovatelem???
Tomu zvířeti je to fuk – a mě, koneckonců, taky – tak proč nerespektovat konvence pojmenovávání čistokrevného cho­vu?

www

Nevím proč by mne mělo štvát, že si někdo pojmenuje své zvíře dle svého vkusu.
Zvíře nepřichází jako dítě do školy, kde by mohlo mít se jménem problémy! 🙂
Pojmenování zvířat v chovných stanicích se pak, zcela logicky, řídí mezinárodními pravidly hned z několika důvodů 😉

odik

Když by jsi adoptovala třeba 6 let starého kluka Tomáše, tak bys ho snad přejmenovala na Frantu? Ne, prostě je to Tomáš a basta …

Šidlo

nuž…zviera je obrazom majiteľa, takže.....ono, ten psík či mačička nevedia, že majú trápne meno, ak sa im zaň ľudia nevysmievajú (aj tak nchápu, že je to za meno, ale len že sú k nim ľudia zlí)

viac ma znepokojuje, ako deti doplácajú na nevkus či rovno duševné problémy rodičov, ktorí im vyberú meno absolútne nepatričné (akože rodičia nie sú umelci, národnostná či kultúrna menšina) k priezvisku, dobe či prostému vkusu

ivzez

Jména mne neštvou.

Ale o lidech, kteří dávají zvířatům lidská jména, si myslím své.

arachis

Tak takové odpovědi jsem nečekala,hlavně ne od lidí,kteří mazlíky nemají.Je mi jasné,že jména se začátečním písmenem podřizují vrhu,ale mít doma např. Ursanellu,Met­hodiuse to fakt ne. A pokud to čte ta paní chovatelka,která tato jména dává,tak ať se na mě nezlobí,já jen chtěla znát názor těch,kteří případně domů donesené zvířátko přejmenovali k obrazu svému. A Omlouvám se těm,kterých se tato otázka dotkla.