Eliska1234

Stupňování přídavných jmen, u nichž jsou ve 2. stupni na konci tvary mně/mě. Poradíte?

Dobrý den, máme úkol. Vymyslet si slova ve kterých je me/mne ve stupňování (teMNý-teMNĚjši) . Bohužel máme vymyslet 15 slov a já mám zatím jen tyhle: zřejmý, strmý,tamní, ohromný, střídmý, tajemný, jemný.
Napdají vás další? Předem děkuji!!

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkazu, najdete test, v němž jsou i přídavná jména a příslovce. Doplnit se mají tvary -(m)ě nebo -(m)ně.

Vyberte je a vytvořte 2. stupeň.

http://zpravy­.idnes.cz/dik­tat.aspx?iddik­tat=115

Další odpovědi
gecco

MNEmotechnický – tím ´zvítězíš´…
😉
A špatné není ani výměnný…
😉