Joziin

Studuju Obor ktery me nezajima a uz jsem ve 2 rocniku, co delat ?

po 9 tride, jsem chtel jit na IT, tam jsem se nedostal a skola mi nabidla ze bych mohl jit na autotronika a pak prestoupit ( pokud se uvolni misto ), bouzel nic takoveho se nestalo a zustal jsem uz ve 2 rocniku v oboru ktery me nezajima ( autotronik – diagnostika auta ), zjistil jsem ze me opravdu zajima biologie/zdra­votnictvi , fungovani tela a organismu..
ted nevim co delat, jak/kam prestoupit abych se na to dostal
PS: bydlim v Karlovarskem kraji – pokud by nekdo znal nejakou skolu.
Prosim poradte !
Dekuji.
Doplňuji:
Doplneni* :
moji rodice to vidi tak ze pokud budu delat neco co me nebavi tak se s tim daleko nedostanu a to nechteji, takze souhlasi s tim ze bych sel na jinej obor. Nemam problem zacit odznova, sice ted ztratim ty 2 roky ale mam naskok v nekterych predmetech a aspon nebudu u auta vypadat jak hlupak kdyby se s nim neco stalo, takze ano jsem ochoten UPLNE odznova zacit stredni kde by to me bavilo, takze kontaktovat reditele ruznych skol a pod.. ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Chybí důležitá informace: Jak to vnímají tví rodiče?

Jsou-li s tím rodiče srozuměni (souhlasí-li),
najdi si v okolí školu s oborem, který bys chtěl vystudovat
a společně s rodiči kontaktujte jejího ředitele.

Přestup do druhého ročníku se ti sice nepodaří (moc zkoušek),
ale mohl by se ti podařit přestup do 1. ročníku.

Povolí-li ředitel nové školy přestup,
stanoví zároveň i termín, do kdy musíš složit rozdílové zkoušky
z předmětů, které na současné škole nemáš.

Čím dříve přestoupíš, tím méně učiva budeš dohánět.
Dohánění by podle mne nemělo být příliš obtížné,
protože ve všeobecných předmětech budeš mít náskok.
Doplňuji:
Bylo by škoda čas strávený na škole, která tě nebaví,
aspoň trochu nezhodnotit.

Já bych si na portálu Středníškoly.cz
(http://www.stred­niskoly.cz/se­arch.html?strin­g=Karlovy+Vary)
vyhledala nejvhodnější školu a kontaktovala bych jejího ředitele.

V KV jsem našla jednu SŠ zdravotní, ale určitě budou v okolí i další.
(http://www.zdrav­kaKV.cz/)

V tomto období navíc řada SŠ pořádá dny otevřených dvěří,
takže by ses do školy mohl napřed podívat a potom teprve
kontaktovat ředitele.

Přestoupíš-li nyní do 1. ročníku, budeš mít čas na rozdílové zkoušky
minimálně do konce pololetí.

Neztratíš celé dva roky, studium si prodloužíš jenom o rok.
To podle mne za trošku námahy stojí.

Přd kontaktováním ředitele školy si o škole něco zjisti,
uvidí-li ředitel, že se o školu a obor opravdu zajímáš,
zvýší še šance, že ti přestup povolí.

Další odpovědi
Hamon

Co poradit… Asi nic objevného. Můžeš zůstat, dodělat si maturitu a potom na VŠ případně změnit obor. Ale proti uchazečům, kteří daný obor studovali už na střední.
Můžeš přejít na jinou školu, ale asi budeš muset začít od začátku.
Za chvilku budeš dospělý (budeš muset odpovídat a rozhodovat sám za sebe) a jde o tvůj život, takže ti asi radit nebudu :)
Jestli žádná škola není přímo v místě, nic se neděje, každá slušnější škola má intr. A to je nezapomenutelné :)
Doplňuji:
Ale budeš v nevýhodě proti uchazečům, kteří daný obor studovali už na střední.

arygnoc

no, vidím, že od čias socializmu sa nič nezmenilo.

dopadol som podobne, strednú školu som študoval v nechcenom obore.
nakoľko som vedel, že toto študovať nechcem a na mnou chcený obor sa (už) nedostanem, neostávalo mi iné, ako sa snažiť, aby som na vš bol prijatý bez skúšok – teda zmaturovať za 1 a počas celého štúdia mať výborné výsledky.
to sa aj podarilo s výnimkou jednej dvojky z ruštiny v druháku.
no, ale potom som sa dostal na výšku kam som chcel – a bez skúšok.
takže tá bitva stála za to.
a okrem toho ma to naučilo sa učiť sa nezáživnosti, ktoré ma fakt nebavili (paradoxne si veľa z toho pamätám dodnes).

takže ak chcete pokračovať v štúdiu na vš, uvážte, či toto nie je iba skúška vašej trpezlivosti a odhodlania a vytrvalosti.
inak to zabaľte, lebo šancu opakovať znova štúdium v chcenom obore už asi nedostanete.
alebo si to obľúbte.
Doplňuji:
buď pochodiť školy, o ktoré máš záujem, prípadne sa poinformovať na obore školstva (príslušný mestský/obecný ú­rad).

veľa šťastia.

mosoj

Dostudovat a nebo začít znovu.

Zlatomuska

Pokud chceš opravdu studovat něco jiného, tak se musíš snažit toho dosáhnout – něco pro to udělat, žádný jiný – snadnější způsob neexistuje. To chceš studovat to, co nechceš, až do čtvrtáku? Prostě jsi měl zkusit přijimačky znovu tam, kam chceš. Jeden rok života nebo ztracené dva – to už je jedno, v životě poznáš, že není důležité, co jak dlouho trvá, ale jaký zt oho máš pocit! A pokud neuděláš nic pro to, co studovat chceš, tak se budeš dál trápit a stejně nakonec budeš studovat co chcceš – pokud se nesmíříš s tím, co vlastně nechceš. A o co budeš déle čekat, o to hůř se studuje, tomu věř! Studovala jsem dálkově ted při malém a zaměstnání, a byl to mazec!!! Kéž by mi pomohl někdo tohle pochopit v mých – nácti! Studiem si pouze prodloužíš mládít, nic horšího se ti stát nemůže..kéž by to šlo vrátít!