Zlatý

Studující si našel práci, co vše je potřeba vyřídit za papíry?

Kamarádka už má přes 26 (nemá tedy statut studenta a nechce na pracák, tak si platí zdrav.pojištění ze svého), ale ještě dodělává vysokou a teď ji nabídli práci. Co vše musí zrušit/zařídit a kde - ve škole, u pojišťovny, jinde? Co donést do práce?
Mám svou teorii, co dělat, ale nejsem si jistá, tak se chci s vámi poradit. Moc děkuji.

Doplňuji:
Opravdu nikdo nevíte? Stando? :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Pokusím se, ale budu trochu hodně střílet od boku.
Záleží na druhu pracovní smlouvy. Takže kamarádka by se měla zeptat u svého zaměstnavatele kterou s ní uzavřel. Zda za ní platí zdravotní a sociální pojištění. Potom by mu měla vyplnit přihlášku ke své zdravotní pojišťovně, k soicálce a nějaký mzdový list a podobně. Měly by také podepsat (v každém případě) proškolení o proškolení bezpečnosti práce a požární prevence (někdo to má přímo ve smouvě, že byl pracovník proškolen). Zaměstnavatel by ji k tomu měl vyzvat sám a dle možností ji všechny tiskopisy dát.
Pokud je to ta smlouva na 150 hodin ( Oprovedení práce ?) v jednom roce u jednoho zaměstnavatele - tak z ní zaměstnavateli prakticky nic nevyplývá, kamarádka si musí sociální a zdravotní poplatky platit sama. Navíc z tohoto druhu smlouvy se odpracované dny, měsíce nezapočítávají do počtu odpracovaných let. Nejsem si jist, zda příští rok by si dokonce neměla podat daňové přiznání.
Mne to dělají účetní a už jsem vše pomalu vypustil z hlavy. Jen dám smlouvy k podpisu a další papíry co mám do desek vložené a vše zas potom dám na stůl.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.