Avatar uživatele
1popelka1

Studující si našel práci, co vše je potřeba vyřídit za papíry?

Kamarádka už má přes 26 (nemá tedy statut studenta a nechce na pracák, tak si platí zdrav.pojištění ze svého), ale ještě dodělává vysokou a teď ji nabídli práci. Co vše musí zrušit/zařídit a kde – ve škole, u pojišťovny, jinde? Co donést do práce?
Mám svou teorii, co dělat, ale nejsem si jistá, tak se chci s vámi poradit. Moc děkuji.

Doplňuji:
Opravdu nikdo nevíte? Stando? 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, takhlene před 4811 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Pokusím se, ale budu trochu hodně střílet od boku.
Záleží na druhu pracovní smlouvy. Takže kamarádka by se měla zeptat u svého zaměstnavatele kterou s ní uzavřel. Zda za ní platí zdravotní a sociální pojištění. Potom by mu měla vyplnit přihlášku ke své zdravotní pojišťovně, k soicálce a nějaký mzdový list a podobně. Měly by také podepsat (v každém případě) proškolení o proškolení bezpečnosti práce a požární prevence (někdo to má přímo ve smouvě, že byl pracovník proškolen). Zaměstnavatel by ji k tomu měl vyzvat sám a dle možností ji všechny tiskopisy dát.
Pokud je to ta smlouva na 150 hodin ( Oprovedení práce ?) v jednom roce u jednoho zaměstnavatele – tak z ní zaměstnavateli prakticky nic nevyplývá, kamarádka si musí sociální a zdravotní poplatky platit sama. Navíc z tohoto druhu smlouvy se odpracované dny, měsíce nezapočítávají do počtu odpracovaných let. Nejsem si jist, zda příští rok by si dokonce neměla podat daňové přiznání.
Mne to dělají účetní a už jsem vše pomalu vypustil z hlavy. Jen dám smlouvy k podpisu a další papíry co mám do desek vložené a vše zas potom dám na stůl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek