studna v domě

Chci se zeptat jestli stará nepoužívaná studna může být při výstavbě nového domu využita jako jeho součást např.v obývacím pokoji jako stolek a zda k tomu potřebujeme zvláštní povolení.

Odpovědi
Jolllie

Nemyslím si, že potřebujete povolení, pokud je studna opravdu nepoužitelná. Rozhodně bych ale zkontrolovala její stav (abyste jednou ráno neměli uprostřed obýváku díru). Dále musí být studna odhlášena jako váš primární zdroj vody a buďto vybudována studna nová nebo vyjednáno připojení na obecní vodovod.

Drtilek

ne to v žádném případě jestli máte studnu v domě nebo na zahradě to už nikoho nezajímá

dewil

povolení třeba nebude, ale chce to se poradit, jak studnu využít, je tam voda? Je zasypaná? Aby nenadělala nějaké škody…my máme studnu ve sklepě a při deštích tam z ní pak máme i metr vody a mmusí se to odčerpat…

elektrikář

Podzemní prostor spojený s obývacím pokojem není nejšťastnšjší řešení. Musel by vám stavař vyprojektovat vodotěsnou izolaci pod podlahou a odvětrání aby vlhkost z té studny nevnikala do pokoje a nebyla tam cítít zatuchlina a mít zajštěné čepání vody aby se v ní nekazila občas jí dezinfikovat chloramínem. viděl jsem poklop v suterenu železný rám vyplněný vrstvou betonu a zadlážděný dlažbou se studny se odčepávala vodaaby nedošlo k zaplavení. ale v místnosti byla cítit stuchlina