DIH

Studium VŠ a velké prázdniny v cizině

Co bych přesně potřeboval udělat když bych o ty tři měsíce letních prázdnin na VŠ chtěl pracovat v cizině??

Odpovědi
Fyzik

Úplně nejbezpečnější cesta je přes známé v cizině, nebo přes známé, kteří v cizině známé mají. Prostě se vyptávejte, jestli studujete VŠ, určitě se mezi takovými pohybujete.

Jinak na to lze jít bez známostí, což je o něco pochybnější, protože to můžete narazit na podvodníky, ale v principu buďto opět hledáte české agentury, které to zprostředkují, nebo přímo místní firmy, které hledají pomoc. Nejčastěji najdete práci v zemědělství.

Doporučuji dlouhý časový předstih, o tyto práce je velký zájem. Teď ještě čas je, ale v dubnu už být nemusí.

Hamon

Najít si zaměstnavatele, pokud je to nutné požádat o vízum (někde studentské, někde pracovní), našetřit peníze, modlit se, ať to není podvod.
Můžeš navštívit nějakou agenturu, kde ti pomůžou všechno zařídit. Ale nebude to zadarmo.