Petra:))

Máte někdo zkušenosti se studiem speciální pedagogiky? Jaká je náplň studia a možnost uplatnění?

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s tímto oborem a kde jste ho studovali. Zajímala by mě náplň studia a uplatnění. Diky.

Odpovědi
nosahosa

Kamarádka to studovala myslím že na UJAK ale studovala i „klasickou“ pedagogiku. Většina mých známých, kamarádů, pedagogů říkají že jsou rádi že to mají, ale učit by na speciální škole nechtěli. :)

da ny

Odkaz:
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/porovnani-oboru-specialni-pedagogika
Bakalářské, následně magisterské studium v Brně, Praze, Liberci, Olomouci, Hradci Králové, Ústí n/Labem, v Ostravě.
Jen si vybrat směr, obor a místo ;)

Studijní program Speciální pedagogika (navazující magisterský program)
specializace Psychopedie a etopedie,
Logopedie a surdopedie,
Speciální pedagogika – učitelství.
http://kss.fp­.tul.cz/cgi-bin/main2.pl?pg=15&
Vychovatelství:
Uplatnění absolventů

kvalifikace pro výchovnou práci ve funkci vychovatele ve speciálních zařízeních pro děti, mládež i dospělé zvl. psychopedického a etopedického charakteru (speciální školy, speciální odborná učiliště, dětské diagnostické ústavy, ústavy sociální péče, zařízení pro výkon ústavní, resp. ochranné výchovy, doléčovací centra, terapeutické komunity, dětská krizová centra)
uplatnění v oblasti speciálního poradenství, v sociálních službách, ve vězeňství, v policejních složkách.
http://www.ujak­.cz/katedry/ka­tedra-specialni-pedagogiky/ba­kalarske-studium/
Další najdeš u jednotlivých škol.

Luxx

jediná moje zkušenost se speciální pedagogikou je ta, že to studovala moje bývalá spolubydlící a ta byla od rána do večera ve škole, každý den v týdnu… takže jsem měla aspoň pokoj pro sebe… my jsme na ekologii tolik chození do školy neměli