czemira

studium při zaměstnání

Za jakých okolností a zda je zaměstnavatel povinen umožnit mi dalkove studium na vysoke skole, když bych do školy musel každý patek a zvoleny obor s moji prací nijak nesouvisí? Je něco o co se mohu opřít? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Zaměstnavatel Vám je povinen poskytnout studijní úlevy podle platné vyhlášky 140/1968 Sb. jedině v případě, že se budete vzdělávat k jeho prospěchu. Pokud s Vámi sepíše dohodu o poskytnutí studijních úlev a bude tyto výhody vázat na setrvání u tohoto zaměstnavatele i po ukončení studia, potom Vám bude povinen studium umožnit.
Pokud pro výkon svého zaměstnání nepotřebujete vysokoškolské vzdělání a není tudíž v zájmu zaměstnavatele Vám studium umožnit, je pouze na jeho ochotě, zda Vám vyjde vstříc. Záleží zde na dohodě.
Dálkové studium sice můžete zkusit řešit tím, že si budete na páteční studium čerpat dovolenou, ale čekají Vás pravděpodobně soustředění, zkoušky a další povinnosti, na něž Vám ŘD stačit nebude. Doporučuji zkusit se velmi slušně s nadřízeným domluvit a teprve potom se obrátit na vedení a pokusit se o sepsání smlouvu o umožnění Vašeho studia. Písemný podklad Vám zajistí, že v případě jakýchkoliv nečekaných problémů si někdo své schválení nerozmyslí a nebude Vám tak komplikovat další vzdělávání.
Lepší by bylo najít zaměstnavatele, kde své budoucí vzdělání budete schopen uplatnit. V takovém případě by se dalo očekávat vstřícnější jednání.

Další odpovědi
mosoj

Povinen není.
Takže pokud vám nedá souhlas , není povinen vám poskytovat placené studijní volno a ni vás uvolňovat ze zaměstnání a to se dost blbě studuje.

Lucijej

Když studium nesouvisí s tvojí pracovní náplní, tak není povinen vůbec nic v tomhle ohledu.
Moje kamarádka taky studovala dálkově jiný obor než v jakým pracovala a domluvila se se zaměstnavatelem tak, že ji bude pouštět na konzultace do školy, ale zameškané hodiny v práci si napracuje nebo bude bude čerpat dovolenou.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.