Anonym01

Studium, jak to je?

Když je někdo ve 4.ročníku, nebude připuštěn k maturitě a bude chtít studovat dálkově na jiné škole podobného zaměření, funguje to tak? Nebo bude muset od začátku celej 4.ročník studovat?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli hceš přestoupit, tak budešmuset udělat rozdílové zkoušky a když to vyjde, tak nastoupíš znovu do 4. ročníku a ohledně dálkového studia – to si budeš muset zjistit na konkrétní škole, jestli to umožňují.
Nejjednoduší by bylo zůstat na škole, kde jsi a doklepat to tam, každopádně budeš muset opakovat celý čtvťák.

Další odpovědi
annas

Když nejste připuštěný k maturitě, zřejmě jste neukončil 4. ročník. ani po opravných zkouškách. Máte jen 3 ročníky.
Správně byste měl opakovat čtvrtý ročník, stejně tak, jako kdybyste zůstal na denním studiu.
Jasnou odpověď vám poskytne jen vedení školy. Je nutné porovnat studijní plány, a rozhodnout o vašem zařazení. . Dálkové studium je pětileté.

Funna

Z tvé otázky není vůbec jasné na co se vlasně ptáš a v s čím chceš poradit…nepustili tě k maturitě, takže ji jaksi nemáš udělanou…a teď chceš začít studovat na jiné škole tak, že půjdeš rovnou k maturitě?…no to asi těžko…

mosoj

Odpovím jako to bylo dříve. Bylo třeba udělat tzv rozdílové zkoušky na té škole na kterou chceš přejít. Ale to se jednalo tak o rok. Nikoliv o vstup do maturitního ročníku.