rob1

Co si myslite o studiu 2 vysokych skol soucasne – obě dalkově?

Co si myslite o studiu 2 vysokych skol soucastne? Obě dalkově. VŠ, kterou bych chtěl predevsim studovat je Pravnicka fakulta, ta druha je stavební inženýr. Myslite, ze tato kombinace lze, co se tyče náročnosti?

Studium 2 VŠ součastně

Nejlepší odpověď
ReHu

Vím o studentech, kteří studují 2 VŠ současně.
Ale jen a pouze ty víš, jak na tom jsi a co jsi schopen zvládnout.
Měj na paměti, že samotné studium je celkem náročné, Ty to budeš mít x 2 a navíc práci.
I když nevím, jak náročná je.

Další odpovědi
gecco

Lze leccos – ale jestli to budeš zvládat nemáme nejmenšího tucha…
😉
To bys měl být schopen posoudit především ty sám, ne?

Drap

Náročné to jistě bude, rozhodnutí ale zůstává na tvém posouzení co zvládneš.

klumprt

Jako správný grammar nazi bych měl vytvořit něco jízlivého na téma toho „součastně“. Třeba jako, že na právnickou fakultu (ano, právnickou) je mimořádně důležité umět česky. Ale nebudu se rozvášňovat, sám totiž dělám občas nějaké chyby a na Právnické fakultě MU jsem se přesto taky trochu ohřál.
Studovat dvě VŠ je možné a dálkově (dneska se spíše provozuje cosi, čemu se říká kombinované studium) to bude určitě jednodušší.
Ovšem v Česku, pokud vím, nelze studovat plnohodnotné právo jinou než denní formou. Plnohodnotné právo je pětiletý magisterský obor, který je předpokladem pro práci soudce, advokáta, notáře, nebo státního zástupce. Na právech lze kombinovaně studovat jen některé právní specializace, hlavně bakalářské, které neumožňují navázat na plnohodnotné právo.
Dálkově lze plnohodnotné právo studovat snad jen v Bratislavě. Titul je uznán i u nás.
Jestli je možné dálkově či kombinovaně vystudovat a získat titul Ing. třeba na stavební fakultě ČVUT, to netuším. Ale každý uchazeč by si to určitě měl umět vyhledat na internetu sám. To platí i pro informace, které jsem poskytl k právnickým fakultám.

zelí

Dle mého nelze. Znal jsem 3 lidi, co chodili na VUT na stavebku a ani jeden nedal první ročník. Ten co šel z gymplu nedal ani jeden semestr, ten co šel ze stavebky (SŠ) nedal druhý semestr. Ten třetí (taky SŠ stavební) sice dal celý jeden rok a pak se na to vykašlal, že prý je to moc stresující. Kamarád na Masaryčce, taky právnická říká, že mají hodně učení na zpaměť. Kdyby to byly 2 podobné VŠ (např strojárna a Universita obrany), tak budiž. Já jsem na VUT na strojárně a 2 VŠ bych teda nedal.

HugoCharles

Podle mě jo a připrav se na to, že na PrF na kombinovaným bude mnohem méně náročné než stavebka :)

Zdroj: vlastní zkušenost PrF vs VUT