panxnotdead

studentský účet

Do jaký banky je to nejlepší si to dát. Nebo je to lepší mít doma?

Nejlepší odpověď
Syd

Účet zcela bez poplatků nabízí třeba Fio banka nebo ZUNO, ale u ZUNA potřebuješ, aby ti někdo posílal peníze na ten účet, protože si je tam nedáš v pobočce (jestli nejseš z Prahy) – protože maj jenom jednu. Tady si můžeš vybrat: http://www.me­sec.cz/produk­ty/osobni-ucty/ . Jestli máš ale doma větší hotovost, rozhodně se nevyplatí ji dávat na běžnej účet – jestli víš, že je nebudeš v brzký době potřebovat, dej si to na termínovanej účet, anebo jestli je chceš mít (více méně v závislosti na výpovědní lhůtě) po ruce, tak na spořicí účet.

Další odpovědi
Michal Kole

Vzhledem k inflaci, různým poplatkům je lepší míít peníze doma a výplatu na ruku.