Kanovka

Studentské jízdné

chtěla bych se zeptat, jak je to se studentským jízdným, doteď jsem měla průkazku vypsanou od září do konce června, letos poprvé mi ji napsali až do konce dalšího září, čili měla bych tuto slevu uplatnit i o prázdninách, myslela jsem si, že všichni vysokoškolští studenti mohou použít průkazku i během prázdnin, přece jen jezdí i v červenci a srpnu občas do školy (zkoušky,…), ale asi jsem se spletla, bylo mi řečíno i u českých drah i autobusového řidiče, že mají studentské slevy o prázdninách ze systému vymazány, takže mi je nemohou poskytnout, tak teda nevím, jestli je to výmysl těchto dopravců, nebo je to podle zákona správně, pokud je to podle zákona, tak tento zákon nechápu, u žáků základních a středních škol ano, ti přece končí 30.6., ale u vysokoškoláků, kteří do školy jezdí v podstatě celý rok ne

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahoj, o prázdninách studentská sleva bohužel neplatí, zkoušky nezkoušky. Možná proto, že by toho studenti zneužívali a hodně těžko se dokazuje, jestli jedeš na zkoušku nebo ne… Akademický rok oficiálně končí taky 30. 6. Prázdninové termíny a záříjové opravné jsou už jaksi nadstandard…