panxnotdead

Student v praze- kolik projede?

Ahoj, chtěl bych se zeptat kolik utratí student vysoké nebo střední školy v praze za den a to za jídlo a cesty. Jinak bych se chtěl zeptat, jestli tam nešel někdo z vesnice nebo z nějakého menšího města, jaký to byl skok. Děkuji

Odpovědi
Michal Kole

spočítej si cenu opencard a měsíčně menzy krát počet měsíců

každá menza to má jiné. To je jako kdyby jsi chtěl srovávat hospody, v bufetu 4. cenové pro bezdomovce dáš za guláš 50 kč, ale v nějaké nobl hospodě 1. cenové skupiny pro celebrity a kravaťáky dáš za za Masové kryličky na krvavé omáčce litr a oba to jsou guláše.

jpau

V měsíčním součtu mi to vychází tak cca 2500 PHM (cca 1000 km za měsíc), cca 300 MHD kupón, jídlo 2000 (někdy víc, někdy míň, záleží na spoustě věcí) – pouze oběd. Nějaké vedlejší výdaje (kafe z automatu apod.) řekněme cca 1000.

V součtu tedy za Tebou zmíněné položky utratím cca 6000,– tzn. to vychází cca tak 200 za den.

Watermole

Ahoj, studentská openka stojí 720 Kč na 90 dní (což vychází 8 Kč na den) – je výhodnější si koupi 90ti denní. Rozhodně si zařiď ISIC – skoro všude máš pak studentské slevy. Menzy většinou stojí kolem 40 Kč. To jídlo zhruba ty 1500 – 2500 za měsíc – záleží, jestli si vaříš (a co si vaříš) sám nebo jídlo kupuješ hotové. Ubytování počítej kolem 3000/měsíc (zase záleží – koleje na jižňáku jsou kolem 2000Kč, kdežto bydlení v centru kolem 4000).
V Praze bydlím druhým rokem a šok to nebyl, bydlí se tu hezky :).