jiris

Student hledajíc práci na HPP

Ahoj,
zatím jsem studentem jedné vysoké školy, ale jelikož studium nezvládám, hledám si již nyní práci na HPP. Má strategie je nyní taková, že než podám na studijním oddělení výstupní list ohledně ukončení studia, chtěl bych být již někde přijat.. Neboli: Dostanu místo u firmy XY, v den oznámení o přijetí zajdu podat na studijní oddělení školy žádost o ukončení studia a vyhnu se tak složitostem s obíháním pracovního úřadu a věcí ohledně sociální podpory. Půjde to tak a nebo je nutné, abych opravdu nejdříve zašel na sociálku a pracovní úřad? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
MadAnnie

Jde to tak, do školy vůbec nemusíš nosit žádost o ukončení studia. Škola ti ukončí studium sama, pokud nedosáhneš potřebný počet kreditů.Kontrola studia se tuším dělá až na konci akademického roku. U většiny škol je to 40 kreditů pro postup do dalšího ročníku. Pokud jich nedosáhneš, pošlou ti domů rozhodnutí o vyloučení. Můžeš teda již být někde zaměstnaný a zároveň být studentem.