Chase

Studuji 4. ročník střední školy, už neplánuji jít dál. Zůstane mi status studenta celý rok?

Studuji 4. ročník střední školy, v květnu maturita a už neplánuji jít dál. Status studenta bych měl mít až do konce srpna, ale na vedlejší činnosti, abych měl výhody jako student, bych potřeboval zůstat do konce roku.

Pokud teď doložím potvrzení o studiu, tak bude platit do konce srpna a od září už nebudu brán jako student? Nebo mi výhody zůstanou celý rok?

Kdybych měl o výhody přijít, tak se raději přihlásím do nějaké školy, kde neřeší absenci jenom kvůli potvrzení o studiu, aby věděli, že někde „studuji“. Chtěl bych ještě za září-prosinec ušetřit za ZP/SP.

Edit: Určitě nesouhlasím s tím, že všechny školy řeší absenci. Znám spoustu škol, kde se neukážete půl roku a nic se nestane.

Nejlepší odpověď
Quimby

Ne, začátkem školního roku přestaneš být studentem a škola by neměla vydat potvrzení, které bude platit i po tom.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Quimbym.

Jen doplním, že všechny školy řeší docházku.
Pokud budete ustavičně chybět, vyloučí Vás.

led

Chcieť ušetriť môžte, ale zamyslite sa nad výrazom: Podvod

Ale nemajte strach, ona si vás Zdravotná a Sociální poisťovňa postráži. Ak nie hneď, vráti sa vám to aj s penálmi. A to nehovorím o dokladovaní pri odchode do dôchodku. Započítavajú sa do zápočtu aj doklady od ukončenia povinnej školskej dochádzky, nielen od 18. roku.
Človek už pri narodení, pri spustení prvého kriku, musí počítať s tým, že niekedy v ďalekej budúcnosti mu veľký sudca Osud, v prevlečení za úradníka, zráta plusy a mínusy hlavne pokiaľ to musí platiť.
K vášmu dodatku: to si len vy myslíte, že pri vašej absencii sa nič nestane, opak je pravdou.