Horst

Stručně rozdíl mezi androidem a smartphonem? A který je lepší, příp. preferujete a proč? Děkuji moc :)

Nejlepší odpověď
Hlada

Smartphone se překládá do češtiny jako „chytrý telefon“.
Android je obchodní název operačního systému, který se používá v těchto „chytrých telefonech“.

Další odpovědi
skorcovaz

To je, jako by jste se ptal, jaký je rozdíl, mezi počítačem a Windowsem.
Android je operační systém, pod kzerým pracují některé smartphony (čili chytré telefony), neco, jako Symbian, Windows Mobile, Bada, iOS a pod…

Děda Louda

Smartphon je tzv. chytrý telefon, zatímco android je operační systém.

anonym

Google Android je operační systém (chcete-li software) který běží v drtivé většině dnešních chytrých telefonů (smartphonů)

dnes je to víc než 75% smartphonů, které pohání operační systém Android.

zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/An­droid_(operatin­g_system)