Mugz

Stroj času a teleportér

Mám ještě otázku šel by sestrojit stroj času se kterým by jsme mohli cestovat do minulosti? A nebo teleportér který dané těleso rozloží na částice a na druhé straně ho zase z částic složí. Četl jsem něco o tom že teleportér už existuje ale jestli je bezpečný pro lidi? Když můžeme telefonovat nebo mít video hovor tsk si myslím že teleportér by fungoval na podobném principu ne???

Nejlepší odpověď
Drap

Možná by to sestrojit šlo, ale zatím se to ještě nikomu nepodařilo. Nebo alespoň o tom nejsou informace. Pokud se o to chceš pokusit, máš šanci být první.

Další odpovědi
pl4toon

To je nemožné. Jak by ses chtěl vrátit někam, co už neexistuje? I když uznávám, že myšlenka je to hezká, lidská fantasie nezná mezí. Ale zdravý rozum se tomu bohužel brání :)

badisko

Moc koukas na Tv …a chodis na spatny weby…:D…

jpau

No co se stroje času týče tak na to zkus nahlížet tak, že v nějakém vesmíru je nějaká konečná suma částic, ty se nějak pohybují (podle toho co na ně působí) a vzájemně na sebe působí. Teď jde o to, jestli dovedeš sestrojit takový aparát, který dovede dopočítat, jak se tyto částice posunou vlivem svého vzájemného působení a vedelejších vlivů (což jsou vlastně taky nějaké částice) za nějakou dobu v neustále se zvětšujícím prostoru (tzn. vycházím z předpokladu, že se vesmír stále rozpíná, což nemusí být nutně pravda). Pokud tohoto dosáhneš, tak jde už pouze o to, je naráz přesunout do dopočítané polohy – jestli se ti to povede, tak jsi se dostal do budoucnosti. Stejný princip ale obráceně by šlo aplikovat na minulost. Fakticky si dovedu představit, že by se ti s určitou pravděpodobností podařilo vypočítat, co se kde bude dít (řekněme, že budeš vycházet jen z nějaké vytklého elementu – třeba země a okolní prostředí si standartizuješ na základě dlouhodobého pozorování) a dovedl by jsi něco takového vytvořit nějakou formou virtuální reality – takže by jsi vytvořil nějaký fiktivní svět, který by se s určitou pravděpodobostí (která by byla daná mírou zanedbání okolí) podobal budoucnosti. Pochybuji ale o tom, že by se někdy vyskytnul na tolik silný energetický zdroj, který by (za předpokladu, že je možné co jsem napsal výše) něco podobného vykonal.

Ohledně teleportu, jde o to co myslíš. V případě telefonování by ti stačil nějaký hologram, pokud se ale chceš vyloženě přenést z bodu A do bodu B, tak si myslím, že nění jiná možnost než tě vzít, vytvořit nějaký tvůj chemický a elektromagnetický model, který bys přensel jako jakákoli jiná data a na místě určení tě opět sestavit (což by v podstatě neměl být problém, protože prvky, ze kterých jsi vyrobený jsou všude kolem). Samozřejmě, pokud se nechceš naklonovat tak to vyžaduje, aby jsi se v bodě A „zabil“ a v bodě B opět „sestavil“.

gepik

Někde v populární diskuzi v Tv jsem slyšel názor, že kdyby lidstvo někdy v budoucnu cestování v čase zvládlo, tak bychom to věděli, protože by tu určitě byli turisté.