terry

Stříška vs zateplení

Potřebuji postavit u domu stříšku. Bude chránit vchod do domu a zaparkované auto. Z jedné strany bude navazovat na dům, z druhé strany budou sloupky. Zpředu vjezd a zezadu volno.
V plánu je i zateplení celého domu, ale to až za pár let z důvodu větších stavebních oprav.
Strana, kde je vchod a má být stříška je OK.

Mužskýho jsem vystěhovala a teď od řemeslníků slýchám různé názory.

  1. že zateplení až po vybudování stříšky je nesmysl.
  2. že při zateplování je stejně potřeba se vyhnout různým výstupkům, např. balkony apod., že to je jedno, tak že se může stříška zbudovat teď a zateplit až přijde čas.

Přivítám každou radu, už to plánuji 2 roky. Děkuji.

Nejlepší odpověď
baghira

Provést zateplení PO stavbě přístřešku není technicky žádný problém. Kdyby tam ta stříška byla „odjakživa“, taky by se s ní museli nějak vypořádat.

To spíš naopak mi připadá nesmyslné udělat novou zateplenou zeď a vzápětí do ní rýpat při stavbě přístřešku.

Další odpovědi
RQLM

Kdybyste povolila první zateplování, ti řemeslníci by se nabídli určitě, že to udělají, a tím získali kšeft a z vás tahali koruny.
Já jsem pro, aby postavili jen tu stříšku, pozdější zateplování nebude problém.

mosoj

Ještě menší problém se zateplením bude, když se s tím při stavbě stříšky a jejím ukotvení na zdi již bude počítat. Bylo by dobré kdyby vám to někdo kdo má se zateplováním zkušenosti zkoukl a navrhl řešení uchycení stříšky s ohledem na budoucí zateplení.

DaiWoman

Ženské do toho nemájí co kecat to je chlapská práce