czemira

střih hd videa na netbooku

Jak na plynulý střih hd videa například ve vegasu? Mám asus lamborghini 2×1,8, 4gb ram, gpu 512,win7
Doplňuji:
Výkon má dostačující již se ní to povedlo v adobe premiére ale začala se po nějaké době sekat. problém bude spíš u Kodeku nebo v nejakem nastavení. tento ntb má dostačující výkon i na novejsi hry. potřeboval bych Kodek který využije ion2

Nejlepší odpověď
led

Strihanie videa potrebuje veľkú operačnú (RAM) pamäť, rýchly procesor a väčší disk.
Napríklad pri strihaní 2 hodinového filmu vo formáte avi som len na disku potrebovala voľných (dočasne) 160GB, RAM 4GB. Je pravda bolo v tom aj viac klipov a dorábané zvuky a hudba a mesiac práce…
HD video strihať na netbooku je masochizmus. Netbook je svojimi parametrami určený len na malé kancelárske a komunikačné (internet) práce.
Doplňuji:
Asi došlo k malému nedorozumeniu

  • pozor na názvoslovie

netbook je malý počítač s minimálnými nárokmi
notebook je prenosný počítač – už skoro rovnocenný so stolným počítačom – desktopom.
To sekanie je práve tá nedostačujúca schopnosť a rýchlosť procesora a pamäte. Niečo iné je hranie sa, kde síce vyžaduje veľkú rýchlosť spracovania, ale neukladá. Kdežto pri strihaní sa ukladá (dočasne) práca, čím sa aj operačná pamäť zahlcuje a násobí sa tok dát RAM ↔ HDD.
Doporučujem, dielčie úpravy. tj. upraviť jednu sekvenciu (nie celý film naraz) a uložiť celú prácu. Potom znova otvoriť už uloženú prácu a pokračovať ďalšou sekvenciou a uložiť. Takto opakovaným editovaním urobíte celý film bez straty a sekania. Chce to hlavne trpezlivosť.

Další odpovědi
mosoj

Pokud to nezvládá je slabá grafika a v HD to nepůjde.

lukas.zmizik

bohuzel je to nedostacujici konfigurace… krome RAM je dulezita graficka karta, ktera u netbooku neni urcena k velkemu vykonu …a navic procesor taky nic moc – na dvoujadru by bylo lepsi mit win x64 , adobe premiere cs4 a vys je 64 bitovy