anna

Střídavá péče o dítě

Dobrý den, můj přítel má tříletého syna a chce zažádat o střídavou péči. S matkou chlapce nebyli svoji, ona odešla a chlapce mu vozí jak se jí hodí. Jak by měl vypadat návrh na střídavou péči?
Děkuji Anna

Nejlepší odpověď
standa

Na toto téma zde již bylo několikrát odpovídáno…, podívejte se např. níže do zdroje, kde odkazuji na obdobnou otázku.

V kontextu zákona o rodině se jedná o jinou formu péče o děti. Běžná péče o děti je svěřena vždy jednomu z rodičů (zpravidla matce).
Střídavá péče je svěření dítěte v určitém přesně vymezeném časovém období do výchovy jednoho rodiče a v dalším časovém období do výchovy druhého rodiče.
Střídavá péče má své výhody, ale i nevýhody…, podle mého soudu převládají nevýhody (ale je to věc osobního náhledu)

Nutné předpoklady:

  • přání dítěte žít s oběma rodiči
  • stejný (podobný) přístup k výchově dítěte u obou rodičů
  • taková blízkost bydlišť obou rodičů, aby dítě neměnilo školu a kamarády

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-dite-nechce-byt-tam-kde-jej-pridelil-soud

Další odpovědi
Mayuszka

Střídavá péče je určitě o dohodě mezi něma. Pokud se nějak nedomluví, soud jim střídavou péči neschválí, protože se dítě svěřuje ve většině případů matce. Matka ovšem nesmí zakázat nebo omezit otce ve styku se synem. Z mé vlastní zkušenosti vím, že záleží i na dítěti a psychologickém posudku.

Pajina22

Střídavá péče z mé strany-se mi nelíbí-rozváděla jsem se a myslela,že ona je dobrá,ale bohužel-není!Klucí chtěji být jen u mě a bývalýmu manželovi-to vyhovuje-zruším ji