Avatar uživatele
anna

Střídavá péče o dítě

Dobrý den, můj přítel má tříletého syna a chce zažádat o střídavou péči. S matkou chlapce nebyli svoji, ona odešla a chlapce mu vozí jak se jí hodí. Jak by měl vypadat návrh na střídavou péči?
Děkuji Anna

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5203 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Na toto téma zde již bylo několikrát odpovídáno…, podívejte se např. níže do zdroje, kde odkazuji na obdobnou otázku.

V kontextu zákona o rodině se jedná o jinou formu péče o děti. Běžná péče o děti je svěřena vždy jednomu z rodičů (zpravidla matce).
Střídavá péče je svěření dítěte v určitém přesně vymezeném časovém období do výchovy jednoho rodiče a v dalším časovém období do výchovy druhého rodiče.
Střídavá péče má své výhody, ale i nevýhody…, podle mého soudu převládají nevýhody (ale je to věc osobního náhledu)

Nutné předpoklady:

  • přání dítěte žít s oběma rodiči
  • stejný (podobný) přístup k výchově dítěte u obou rodičů
  • taková blízkost bydlišť obou rodičů, aby dítě neměnilo školu a kamarády

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-dite-nechce-byt-tam-kde-jej-pridelil-soud

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mayuszka

Střídavá péče je určitě o dohodě mezi něma. Pokud se nějak nedomluví, soud jim střídavou péči neschválí, protože se dítě svěřuje ve většině případů matce. Matka ovšem nesmí zakázat nebo omezit otce ve styku se synem. Z mé vlastní zkušenosti vím, že záleží i na dítěti a psychologickém posudku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajina22

Střídavá péče z mé strany-se mi nelíbí-rozváděla jsem se a myslela,že ona je dobrá,ale bohužel-není!Klucí chtěji být jen u mě a bývalýmu manželovi-to vyhovuje-zruším ji

před 4658 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek