Avatar uživatele
anonym

Střídavá péče

Jakou šanci mám u soudu, když si chci zažádat o 4 letou dceru do střídavé péče, zatím ji mám pouze 1×za 14 dní na víkend a to už 3 rokem. Nyní bych se chtěl o ní starat více a být s ní v kontaktu, Žiji ve stejném městě, takže školku a jiné návyky nebude muset měnit.Mohu se o ní starat vždy stejně jako moje bývalá žena, jakou šanci na úspěch mám??? Má vliv, že jsem se znovu oženil??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Hykam před 4469 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

Nejsem si jista, jak velký to má vliv, ale záleží z jakého důvodu byl rozvod – např. pokud domácí násilí, či nadměrné požívání alkoholu, atp. [uvádím možné extrémy, berte to s nadhledem, nikoli jako napadání vaší osoby] a proto byla po rozvodu dcera dána do péče matky, tak máte naděje nulové. Pokud to byl rozvod z nepohody, či už vyprchání lásky, či jiných podobných věcí, bez konfliktů, šanci máte – ale záleží na dohodě s bývalou manželkou, pokud nebude protestovat, soud by neměl mít problémy vám střídavou péči uvolit, k tomu, pokud není manželka proti a víte, že vám neudělá žádný „podraz“, tak se stačí domluvit.

To, že jste se znovu oženil by mělo mít téměř nulový vliv.

Popřípadně bych se podívala zde http://www.stri­davka.cz/jak-ziskat-stridavou-peci.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Hodně záleží na opatrovnici, kterou máte přidělenou soudem a i na samotném soudci. Ale pokud opatrovnice shledá, že by to nebyl problém, soud většinou na její doporučení dá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek