Avatar uživatele
Ivetka303

stříbro nebo ocel (klenoty)

Co je kvalitnější, dražší, čemu dáváte přednost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4343 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Stříbro je měkčí a má tendenci časem černat. Je to ale „drahý“ kov.
Ocel je tvrdá a hůř se s ní pracuje. Kvalitní je tudíž odolná a dlouho vydrží beze změn.
Šperky z oceli a stříbra vycházejí cenově zhruba na stejné úrovni.
Mám raději stříbro, ale asi to bude dáno konzervativním přístupem díky mému věku. Ocel mi připadá na omak chladná, stříbro je i na krku teplejší (ale na druhé straně může „špinit“). Raději jsem měla vždy stříbro než zlato. Přesto mám více šperků zlatých – maminka můj vkus nebrala příliš vážně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

otázka vkusu a použitia (kvalita).
Čo je drahý kov (oceľ vs striebro), ste v škole neučili? A ani život Vám to nevysvetlil?
Sa máte.
Prednosť dávam tomu, čo mi narástlo, krúžky do nosa a pod sa u nás dávali hovädám.
Doplňuji:
dovolím si oponovať tým ,ktorí tvrdia, že oceľ a striebro sú cenovo podobné:
striebro je drahšie.
pokiaľ sa hovorí o PRÁCI, ktorú treba zaplatiť, to už je iné, to sa vyrovnáva.
ale ceny surových kovov sú rozdielne v prospech striebra.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kric.ouwner

No Kvalitnější je rozhodně Ocel , a co zde píší lidé že je dražší stříbro není zas tak pravda v hodně šperkách je dražší chir. ocel z důvodu zpracování a kvality té oceli .,
BTW : jen tak pro zajímavost centimetr tlustý řetízek z krku mi přetrhl kamarád když jsme se pošťuchovali z krku a byl ze stříbra , a stejně tak tlustý 10×0,5mm řetízek ale na ruce mě udržel když jsem jednou přelézal plot na hřiště a já vždycky vylezl na ten plot 3,5–4 metry vysoký nahoru pak nohu na kliku a skočit no a mě se tam zasekl ten řetízek a udržel tehdy mých 85 kilo a jen se dost poškrábal nic víc a teda mě rozřízl ten plot ruku dost ale udržel mě a oba šperky dělal jeden a ten stejnej mistr .....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek