Ivetka303

stříbro nebo ocel (klenoty)

Co je kvalitnější, dražší, čemu dáváte přednost?

Nejlepší odpověď
anonym

Stříbro je měkčí a má tendenci časem černat. Je to ale „drahý“ kov.
Ocel je tvrdá a hůř se s ní pracuje. Kvalitní je tudíž odolná a dlouho vydrží beze změn.
Šperky z oceli a stříbra vycházejí cenově zhruba na stejné úrovni.
Mám raději stříbro, ale asi to bude dáno konzervativním přístupem díky mému věku. Ocel mi připadá na omak chladná, stříbro je i na krku teplejší (ale na druhé straně může „špinit“). Raději jsem měla vždy stříbro než zlato. Přesto mám více šperků zlatých – maminka můj vkus nebrala příliš vážně.

Další odpovědi
arygnoc

otázka vkusu a použitia (kvalita).
Čo je drahý kov (oceľ vs striebro), ste v škole neučili? A ani život Vám to nevysvetlil?
Sa máte.
Prednosť dávam tomu, čo mi narástlo, krúžky do nosa a pod sa u nás dávali hovädám.
Doplňuji:
dovolím si oponovať tým ,ktorí tvrdia, že oceľ a striebro sú cenovo podobné:
striebro je drahšie.
pokiaľ sa hovorí o PRÁCI, ktorú treba zaplatiť, to už je iné, to sa vyrovnáva.
ale ceny surových kovov sú rozdielne v prospech striebra.

Kric.ouwner

No Kvalitnější je rozhodně Ocel , a co zde píší lidé že je dražší stříbro není zas tak pravda v hodně šperkách je dražší chir. ocel z důvodu zpracování a kvality té oceli .,
BTW : jen tak pro zajímavost centimetr tlustý řetízek z krku mi přetrhl kamarád když jsme se pošťuchovali z krku a byl ze stříbra , a stejně tak tlustý 10×0,5mm řetízek ale na ruce mě udržel když jsem jednou přelézal plot na hřiště a já vždycky vylezl na ten plot 3,5–4 metry vysoký nahoru pak nohu na kliku a skočit no a mě se tam zasekl ten řetízek a udržel tehdy mých 85 kilo a jen se dost poškrábal nic víc a teda mě rozřízl ten plot ruku dost ale udržel mě a oba šperky dělal jeden a ten stejnej mistr .....