Pokročilý

stříbro nebo ocel (klenoty)

Co je kvalitnější, dražší, čemu dáváte přednost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbro je měkčí a má tendenci časem černat. Je to ale "drahý" kov.
Ocel je tvrdá a hůř se s ní pracuje. Kvalitní je tudíž odolná a dlouho vydrží beze změn.
Šperky z oceli a stříbra vycházejí cenově zhruba na stejné úrovni.
Mám raději stříbro, ale asi to bude dáno konzervativním přístupem díky mému věku. Ocel mi připadá na omak chladná, stříbro je i na krku teplejší (ale na druhé straně může "špinit"). Raději jsem měla vždy stříbro než zlato. Přesto mám více šperků zlatých - maminka můj vkus nebrala příliš vážně.

Další odpovědi:

Zlatý

otázka vkusu a použitia (kvalita).
Čo je drahý kov (oceľ vs striebro), ste v škole neučili? A ani život Vám to nevysvetlil?
Sa máte.
Prednosť dávam tomu, čo mi narástlo, krúžky do nosa a pod sa u nás dávali hovädám.
Doplňuji:
dovolím si oponovať tým ,ktorí tvrdia, že oceľ a striebro sú cenovo podobné:
striebro je drahšie.
pokiaľ sa hovorí o PRÁCI, ktorú treba zaplatiť, to už je iné, to sa vyrovnáva.
ale ceny surových kovov sú rozdielne v prospech striebra.

Pokročilý

No Kvalitnější je rozhodně Ocel , a co zde píší lidé že je dražší stříbro není zas tak pravda v hodně šperkách je dražší chir. ocel z důvodu zpracování a kvality té oceli .,
BTW : jen tak pro zajímavost centimetr tlustý řetízek z krku mi přetrhl kamarád když jsme se pošťuchovali z krku a byl ze stříbra , a stejně tak tlustý 10x0,5mm řetízek ale na ruce mě udržel když jsem jednou přelézal plot na hřiště a já vždycky vylezl na ten plot 3,5-4 metry vysoký nahoru pak nohu na kliku a skočit no a mě se tam zasekl ten řetízek a udržel tehdy mých 85 kilo a jen se dost poškrábal nic víc a teda mě rozřízl ten plot ruku dost ale udržel mě a oba šperky dělal jeden a ten stejnej mistr .....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.