thetom96

Strhávaní alimentů při exekuci – poradíte?

Pokud má někdo exekuci a strhávají mu veškeré peníze a zbyde mu pouze životní minimum.

Alimenty se platí z životního minima? Nebo se strhávají spolu se všemi dluhy?

Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
simir7

Dobrý den.Pokud je klasická exekuce/půjčky atd/tak se alimenty platí ze zbylé částky.Výplata 12000 Kč čisté,exekuce 1800 kč.Horší je to když jsou exekuce klasické a ještě dluhy na alimentech tak se může stát že opravdu může zůstat jenom životní minimum/měsíční splátka +co dlužíte/alimenty/