Streptokok mezi partnery

Dobrý den, já i přítel jsme měli teď horečky, kašel a rýmu a mysleli jsme, že je to jen chřipka. Jenže mě k tomu i bolí v krku i přesto, že mám vyndané mandle. Rovněž se objevil svědivý pocit v oblasti genitálií u nás obou. Je možné, že se jedná o streptokoka jak v hrtanu tak v pochvě? A jak je to nakažlivé pro partnera? Já už streptokoka měla dřív, partner taky. Pokud se skutečně o streptokoka jedná,co to pro nás znamená do budoucna? Bude se to mezi námi přenášet pořád? Moc děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
Bunnik

Je to dost možné, že se jedná o streptokoka. Mělo by se to přeléčit antibiotiky. To, že vás bolí v krku i přes vyndané mandle může být způsobeno faryngitidou (zánět hltanu). A streptokok může být i na genitáliích. Pokud jste provozovali orální sex, tak cesta nákazy je nasnadě. Přeju brzké uzdravení. Doporučuji vyvarovat se líbání a sexu do doby, než se uzdravíte, nebo si to budete přendávat z jednoho na druhého a léčení bude nekonečné.