Verona14

střední škola vhodná na pokračování v jaderné fyzice?

Chtěla bych v budoucnu studovat jadernou fyziku, ale nevím jakou střední školu. Kromě gymnázia, nevíte někdo? dík za odpovědi :)

Odpovědi
Kelt

Jako střední škola může být chemická, gymnázium a cokoli dalšího, hlavně , aby se na škole probírala fyzika a umožnila vám to přístup na příslušný obor, který chcete studovat. Podívejte se na životopis Drábové, které je v tomto asi jedničkou, nebo se informujte v UJV Řež. Bývají tam dny otevřených dveří, tak se můžete zeptat, stejně jako na příslušných školách.

Emefej

Je to úplně jedno. Jaderná fyzika je natolik složitý obor, že ti středoškolské základy fyziky, při jejím studiu na VŠ, budou k ničemu.