Jahodýs

Střední škola Turnov Zdravotní Liceum

Ahoj jsem v 9. třídě a chtěla bych do Turnova na zdravotní liceum , rozhoduji se pro to abych mohla mít vyšší vzdělání celkového všeho a potom co dál .. D jestli farmacii nebo medicína n nebo něco kolem zdravotnictví je to dobrá škola ? pro holku? V 8.třídě na I. pololetí 7 dvojek a nakonci II. pololetí 3 trojky a 6 dvojek Díky moc za odpověď ! :))
Doplňuji:
známky mam takový jaký mam … okolo svých problému že mam hodně zameškaných hodin tak takové jsou ale na gymnázium rozhodně nechci

Nejlepší odpověď
anonym

S takovým prospěchem bych hledala školu se všeobecnější zaměřením. Zdravotní liceum v Turnově je dobrá škola, ale Ty sama ještě nemáš konkrétní představu o svém budoucím životě, ani o vzdělání. Zvolila bych si na Tvém místě asi spíše gymnázium. Má univerzálnější využití.
Pokud uvažuješ o medicíně, tak trojky na vysvědčení bys mít rozhodně neměla.
Doplňuji:
Dcera studovala medicínu. S trojkami máš malou pravděpodobnost se na ni dostat. Na střední škole se samozřejmě prospěch může změnit. Musíš ale pořádně zabrat, aby se spíš nezhoršil. Tím by se Tvé vyhlídky snížily a výběr budoucích možností by se výrazně změnil, bohužel, ve Tvůj neprospěch.
Klidně tu piš, že:… máš známky, jaké máš… Je to Tvůj problém a Ty sama si podle toho připravuješ další možnosti. Věř tomu, že kvůli mně se skutečně snažit nemusíš. Pokud něco chceš Ty sama, tak se také Ty sama musíš podle toho zařídit.

Další odpovědi
Lorrien

V tomhle se poraď se rodiči a učiteli. Každá škola má něco do sebe, jde o to si vybrat, co Tě baví. Zdravotnické lyceum je těžká škola a Tvé známky – no, nevím, z čeho máš ty trojky (i když bych měla nějaký tip), ale pokud Ti jde biola, chemie apod., tak směle do toho. Koneckonců přestoupit na jinou školu se dá vždy :)
PS: S podobnými známkami jsem se dostala na gymnázium… :D Každopádně hodně štěstí při výběru!! ;)
Doplňuji:
Bože, „se rodiči“ a to si říkám gymplák… :D Omlouvám se…

Conchus

Byl bych skromnější a naučil se gramatiku (Lyyyyyyyceum) a šel někam do učňáku