MichaelaM

Střední škola – pomoc!

Ahojte! Mám tu zapeklitější otázku, na kterou si nedokážu odpovědět.
Lze poslat 2 přihlášky na grafické školy? (Každou jinam, samozřejmě)
Od někoho slýchám že ano, někomu to naopak nesedí kvůli talentovým zkouškám..
Pokud cokoliv víte, určitě ocením jakoukoliv pomoc! Děkuji!:-)

Nejlepší odpověď
annas

Podmínky přijímacího řízení jsou stanoveny v souladu s ustanovením § 59 a násl. zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a vyhláškv č. 671/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách.

V prvním kole přijímacího řízení může uchazeč podat dvě přihlášky (i na stejnou školu, ale různé obory). V dalších kolech přijímacího řízení není omezen počet přihlášek ani počet škol.

Podívejte se do odkazů – dovíte se víc
http://www.msmt­.cz/vzdelavani/stred­ni-vzdelavani/k-novemu-zpusobu-prijimaciho-rizeni