1234CK

Stredni skola (gymnazium, umelecka), poradite?

Ahoj, jsem v prvaku na gymnaziu. Myslite si, ze kdyz vim, ze potom budu chtit jit na nejakou umeleckou skolu (at uz hudba, film nebo nejaky design), je pro mne gymnazium ztrata casu? Nemela jsem jit uz na stredni skolu na nejakou umeleckou? Nebo jsem udelala dobre? Nebo jeste prestoupit? Pripadne jestli mate nejake zkusenosti s prijimacimi zkouskami na umeleckou VS. Kde se pak na ne naucim, kdyz nebudu mit umeleckou stredni?

Odpovědi
briketka10

Raději bych přestoupila, ale nevím, jak by ses cítila
s mladšími studenty.
Dobrá škola na design je v Praze : http://www.sko­ladesign.cz/
další zde na Google : https://www.go­ogle.cz/search?new­window=1&safe=stric­t&q=st%C5%99ed­n%C3%AD+%C5%A1ko­la+na+um%C4%9Blec­k%C3%BD+desig­n&oq=st%C5%99ed­n%C3%AD+%C5%A1ko­la+na+um%C4%9Blec­k%C3%BD+desig­n&gs_l=serp.3­...369670.394107­.0.395504.19.19­.0.0.0.0.6476­.6476.9-1.1.0....0...1c­.1.64.serp..19­.0.0.lGlcuMZvtHY
_____________­_____________________

Já dělala talentovky na SPŠG v Praze a byly jednoduché.

da ny

Jsou umělecky zaměřená gymnázia, proč tedy nejsi tam?
V našem nejmenším kraji ČR je v krajském městě, tedy v Karlových Varech
(státní gymnázia jsou v kraji cca 4).
Hudba a design mají od sebe dost daleko…
🙂
Na každém gymnáziu se můžeš „formovat“, pracovat v redakci, fotografovat, natáčet videa, dokumentovat tak dění na škole, zviditelnit se, zapojit, prosadit, ukázat co umíš apod.
Gymnázium tě lépe připraví ke zvládnutí přijímacího řízení na mnoha VŠ
(pokud by to nevyšlo…).
Z jednoho okresního gymnázia jsou např. Gondíci, T. Savka, A. Cibulka, F. Titlbach apod. a vůbec není umělecky zaměřené ;).
S konzervatoří můžeš „skončit“ jako učitelka hudby v lidušce se stálou odpolední…Se SŠ – design jako aranžérka… (neopovrhuji, mně se obé velmi líbí .D)
Rozhodnutí j evšak na tobě.

http://www.fil­movka.cz/cs/
http://www.job­s.cz/vysoke-skoly/v/kultura-a-umeni/

gecco

Gympl – pokud víš, co chceš dělat dál, není ztrátou času – jen tě relativně všestranně vzdělá…
Základy, které tam můžeš získat, se ti hodí i na xAMU, i na architektuře a designu…
😉
_____________­______________________
Předpokladem je, že – pokud máš nějaký vyhraněný zájem, budeš se mu věnovat i během gymnázia – a najdeš si lektora/y (a nebo si oni/y najdou tebe – budeš-li dobrá)…

sesednizkola

Spousta lidi jde napred na gympl a pak na umeleckou, zalezi zde na jakou. Treba na konzervatori nas byla ve tride pulka lidi po zakladce a druha po maturite. Nevim jak je to jinde na umeleckych skolach.

Klarka.V

Pokud víš, že chceš později studovat uměleckou školu, tak bych taky změnila střední, protože gympl je moc obecný pro tyhle obory a je mnohem lehčí jít na uměleckou vejšku z umělecké střední školy. Na možnosti se třeba můžeš podívat tady: http://www.sez­namskol.eu/typ/u­melecka-skola/

Tam najdeš všechny umělecké střední školy v Čechách, snad ti to pomůže :)