karel.f.

Dá se ze zdravotnického lycea Studovat vysoká škola jiného typu než zdravotnického ??

Dobrý den chtěl bych se zeptat, zda se dá ze zdravotnického lycea Studovat vysoká škola jiného typu než zdravotnického např.psycholo­gie,vysoká škola chemická apod.A jestli lyceum dobře připraví na vysokou školu,zda-li se to dá srovnat s gymnáziem.
(bohužel já se na gymnázium nedostal)

Nejlepší odpověď
anonym

Dá.
Ale je možné, že zejména pro některé obory ti budou některé předměty chybět, takže bych ti doporučil doplňovat všeobecné učivo (nebo i specializované) ´mimoškolně´.

Další odpovědi
Drap

Ano. Po složení maturity se můžeš hlasit na jakoukoli VŠ, bez ohledu na to, na které škole jsi maturoval.

Emefej

Pokud uděláš maturitu a přijímačky na VŠ, tak ano.
Doplňuji:
Jestli lyceum připraví ke studiu VŠ lépe než gymnázium, nedovedu posoudit. Jsem absolvent průmyslovky a vysokou jsem udělal „téměř“ bez problémů (mám dokonce dvě).