Bronzový

Střední integrovaná škola. Čím konkrétně bych se mohla v budoucnu živit?

Pokud bych chtěla jí na obor Hotelnictví s maturitou bez výučního listu.. Má tento obor budoucnost? Dost lidí mi říká, že s průměrem z vysvědčení osmého ročníku 1.2 mám na víc..
Omlouvám se za neustálé otázky ohledně středních škol a volby povolání, ale prostě se na to potřebuji zeptat.. =)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Děvče nešťastný ... neznám tě, ale i tak z toho, co píšeš, se dá vytušit, že hloupá asi nebudeš. A jak s zdá, tak i sama pochybuješ o zvoleném oboru. Řeknu ti k tomu jen pár postřehů:
1) Jsi patrně jedna z mnoha dívek, které v jakési obavě, že nebudou zvládat, volí zbytečně nízké životní cíle. Chce to trochu odvahy, trochu si musíš věřit, jinak to nikdy nikam nedotáhneš, neboj se bojovat, o tom ten život je. Čekat na to, co mi spadne do klína umí každý a podle toho to pak ale taky vypadá.
2) Důležité je mít životní cíl. Polož si otázky: co chci v životě dělat, co mě baví, není to jen takový mladický výkřik, dokážou se s tím cílem v dnešní době jiní lidé dobře živit, má ten obor perspektivu i do budoucna?
P.S. Server tu je od toho, aby se tu lidi ptali, tak se za to neomlouvej. ;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Má, lidibudou stále hotely a restaurace navštěvovat, a že by nebyla v tomto oboru práce, zatím nehrozí.
Těch možností uplatnění je celá řada, swervárka, kuchařka, recepční, provozní hotelu, účetní hotelu, ředitel hotelu, nebo práce v restauraci, v některé cestovní kanceláři a podobně.

Zlatý

Pokud máš chvilku, podívej se na www.vcb.cz výstava Vzdělání a řemeslo a zajeď si na tuto výstavu podívat a poptat u škol které tě zajímají. Touto dobou ta výstava probíhá.
Pokud bych volil takovou školu, tak i s výučním listem (pomůže při brigádách až budeš studovat na vysoké škole).
Každý obor má svoji budoucnost - víc záleží na schopnosti se prosadit v tom kterém oboru. A pokud stále hledáš informace o studiu, tak to není s tebou tak špatné, že bys byla puťka zalezlá v koutě. Snažíš se o svém životě rozhodnout, zvážit co dál. Tak se nedej i když to někdy nebude lehké.
Podíval jsem se, výstava je až v listopadu. O to lepší se domluvit a udělat výlet.

Zlatý

Lepší by bylo studovat technický obor nebo IT. Po tom je aktuálně na trhu práce poptávka.

Jestli bude po těchto profesích poptávka za 4 roky až budeš maturovat, to bohužel asi neví ani ekonomičtí analytici.

Zlatý

Vůbec nezáleží na tom, jakou máš školu, živit se můžeš čímkoliv. Já mám školu na opravy lokomotiv, a v životě jsem to nedělal :D

Stříbrný

jeden neví u čeho skončí, jsem vzděláním ing.technik metalurg a dělal všechno možné (zbrojovka, autoservis, pekárna, v krámu prodával i jinde) jenom v hutnictví ne, paradox

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Radšej sa pýtaj teraz, než potom si biť hlavu, prečo si sa nepýtala.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.