Natee

Střední integrovaná škola. Čím konkrétně bych se mohla v budoucnu živit?

Pokud bych chtěla jí na obor Hotelnictví s maturitou bez výučního listu.. Má tento obor budoucnost? Dost lidí mi říká, že s průměrem z vysvědčení osmého ročníku 1.2 mám na víc..
Omlouvám se za neustálé otázky ohledně středních škol a volby povolání, ale prostě se na to potřebuji zeptat.. =)

Nejlepší odpověď
Alesh

Děvče nešťastný … neznám tě, ale i tak z toho, co píšeš, se dá vytušit, že hloupá asi nebudeš. A jak s zdá, tak i sama pochybuješ o zvoleném oboru. Řeknu ti k tomu jen pár postřehů:

  1. Jsi patrně jedna z mnoha dívek, které v jakési obavě, že nebudou zvládat, volí zbytečně nízké životní cíle. Chce to trochu odvahy, trochu si musíš věřit, jinak to nikdy nikam nedotáhneš, neboj se bojovat, o tom ten život je. Čekat na to, co mi spadne do klína umí každý a podle toho to pak ale taky vypadá.
  2. Důležité je mít životní cíl. Polož si otázky: co chci v životě dělat, co mě baví, není to jen takový mladický výkřik, dokážou se s tím cílem v dnešní době jiní lidé dobře živit, má ten obor perspektivu i do budoucna?

P.S. Server tu je od toho, aby se tu lidi ptali, tak se za to neomlouvej. 😉

Další odpovědi
Drap

Má, lidibudou stále hotely a restaurace navštěvovat, a že by nebyla v tomto oboru práce, zatím nehrozí.
Těch možností uplatnění je celá řada, swervárka, kuchařka, recepční, provozní hotelu, účetní hotelu, ředitel hotelu, nebo práce v restauraci, v některé cestovní kanceláři a podobně.

venkovan

Pokud máš chvilku, podívej se na www.vcb.cz výstava Vzdělání a řemeslo a zajeď si na tuto výstavu podívat a poptat u škol které tě zajímají. Touto dobou ta výstava probíhá.
Pokud bych volil takovou školu, tak i s výučním listem (pomůže při brigádách až budeš studovat na vysoké škole).
Každý obor má svoji budoucnost – víc záleží na schopnosti se prosadit v tom kterém oboru. A pokud stále hledáš informace o studiu, tak to není s tebou tak špatné, že bys byla puťka zalezlá v koutě. Snažíš se o svém životě rozhodnout, zvážit co dál. Tak se nedej i když to někdy nebude lehké.
Podíval jsem se, výstava je až v listopadu. O to lepší se domluvit a udělat výlet.

Michal Kole

Lepší by bylo studovat technický obor nebo IT. Po tom je aktuálně na trhu práce poptávka.

Jestli bude po těchto profesích poptávka za 4 roky až budeš maturovat, to bohužel asi neví ani ekonomičtí analytici.

baghira

Vůbec nezáleží na tom, jakou máš školu, živit se můžeš čímkoliv. Já mám školu na opravy lokomotiv, a v životě jsem to nedělal :D

lexx

jeden neví u čeho skončí, jsem vzděláním ing.technik metalurg a dělal všechno možné (zbrojovka, autoservis, pekárna, v krámu prodával i jinde) jenom v hutnictví ne, paradox

led

Radšej sa pýtaj teraz, než potom si biť hlavu, prečo si sa nepýtala.