Střed točícího se kruhu

Mám takový problém, nemůžu pořád na to přijít.Pokud vezmu třeba kolo, a roztočím ho,tak co se děje v jeho středu?Vysvětlím podrobněji.Na kole udělám přímku, která povede skrze jeho střed po celém obvodu.Ve chvíli, kdy ho roztočím ve směru hodinových ručiček,, tak body na přímce vlevo od středu půjdou směrem nahoru, a body vpravo směrem dolů.Ale jak to je vprostřed? Tam se přímka a její body schází v miniaturním bodě,nejdou dolu ani nahoru nebo jak? A jak je to s Gravitaci a odstředivou silou?je tam nulová?A proč se střed točícího kola nerozžhaví a neroztrhne se?Pokud bychom se podívali subatomárním mikroskopem, co tam uvidíme?Co se tam děje?Ten bod musí být strašně maličký!Poradte mi prosim, nedokážu pochopit, co se tam děje.Je to pro mě dost důležité,moc vám děkuji.

Odpovědi
mosoj

Odstředivé, dostředivé síly působí pouze na hmotný bod. S přímkou to moc srovnávat nemůžeš.
Na středový hmotný bod bude působit normálně zemská gravitace jako na každý jiný hmotný bod. Pokud bude kolo dokonale vyvážené odstředivé síly se zde vyruší.

anonym

Je vidět že přemýšlíš filozoficky jak já říkám logicky a vizuálně. Podle mě je svět nekonečný ve všech směrech ať už jde o vzdálenosti nebo velikost/hloubky a proto střed kola neexistuje. Neexistuje úplný střed kola. Stejně jako neexistuje nejmenší částice nebo nejrychlejší ale to už jsem ti popisoval u jiné otázky ;) Pouze z pohledu člověka to vypadá jako střed ale i ten daný střed je zároveň neuvěřitelně obrovský. Zase jsme u relativity. A co se týče G tak jak už jde pochopit z mého tvrzení tak střed neexistuje a proto neexistuje ani úplná absence odstředivé síly. Snad jsem ti odpověděl na tvojí otázku správně :D