Lumpy

Střed galaxie.

Proč ve středu galaxie je taková záře??

Nejlepší odpověď
anonym

V centru Galaxie je kumulace sluncí.My,tato planeta,soustava, jsme na „periferii“ Galaxie.
V centru jsou „útvary“ mnohem starší,než na krajích.
Celá se otáčí,kolem osy,existuje i výraz – „Galaktický rok“. Ten trvá,pokud si pamatuji, cca 10 000 pozem. let.Je možná zajímavé,že posl. doba ledová skončila právě před 10 OOO lety.
A celý ten „krám“ letí,vzdaluje se od společného středu pozorovatelného vesmíru – někam.
To,čemu se říká Mléčná dráha,je pohled na Galaxii od „kraje“ do středu. Představte si průhledný talíř,téměř na kraji si udělejte tečku.Ta tečka – to jsme my. Talíř si dejte do polohy profilu talíře. Úsečka,daná rozměry talíře je Mléčná dráha.A to všechno
si musíte jen o trošku zvětšit. Talíř je nutno vyrobit ze sluncí.
Je to trochu srozumitelné?

Další odpovědi
Ocko0001

Njesem si jistý jesti to tam je podrobně napsano ale vice zajimavosti o galaxii maš zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ga­laxie

Zdroj: wikipedie.cz

blesk26

Ve středu naší (a asi většiny ostatních) galaxie je pravděpodobně masivní černá díra a kolem té obíhá obrovská koncentrace hvězd, hvězd často daleko větších, než to naše malé Sluníčko. Jak píše bubca, my jsme na samém okraji galaxie, kde už je prostor víceméně prázdný a tedy tolik nezáří.

Z toho vyplývá také jeden z obecných předpokladů pro vznik života – planeta se musí nacházet na okraji galaxie, čím blíže centru, tím nestabilnější podmínky tam panují.