DIH

Strava bez mouky

Jakou alternativu mají lidé kteří nejí pečivo nebo vše kde je mouka.?

Odpovědi
ratava

Jestli myslíte rohlíky, housky, chléb a p. z obilné mouky, tak asi alternativou můžou být pufované rýžové chlebíky. Jinak někteří nahrazují mouku pomletými ořechy, třeba lněnými semínky…
Jinak při bezlepkové dietě se klasická mouka nahrazuje kukuřičnou, nebo pohankovou…

pokazdejinak

pokud myslíš pšeničnou mouku, kvůli tomu, že obsahuje lepek, tak existují bezlepkové alternativy… je to dražší, ale když to jinak nejde… :/

bezlepková je třeba rýže, kukuřice, amarantová semena – i z toho se dá dělat mouka třeba na zahuštění omáček nebo na bezlepkové pečivo

blbý je, že tu pšeničnou mouku teď výrobci cpou tam, kde vlastně nemá co dělat – jogurty, uzeniny, tak i u těchto výrobků je třeba sledovat složení nebo hledat cíleně bezlepkové potraviny…