lukas.zmizik

strašáci do zelí už přestali fungovat, že je dnes už nikde nevidím?

a co se místo nich teď používá?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Zřejmě ano, můj soused místo strašáků rozvěšuje stará CDčka a DVDčka – když svítí slunce, tak to od nich pěkně blýská.

Další odpovědi
mosoj

Teď jsou místo nich bezdomovci!

briketka10

někde na Moravě ještě jsou a tady u nás
v Pardubkách se spíš střílí vzduchovkou..

M.

Hádám, že někdy i samotná chemie na zelenince odpozuje ptactvo na dálku.

badisko

no vidis uz ani ta zver nechce tu chemii :D…strasaci jsou narocni dnes se tam davaj CDcka to vyjde levneji …;D

pl4toon

Temní spoluobčané jim kradli kabáty, tak už se nepoužívaj.

beer

Do zelí se strašáci dávali převážně kvůli zvěři, která zelí konzumovala. A teď si vem, koliok dnes uvidíš třeba zajíců.. Takže – není co strašit.
Ptáci (na ty jsou převážně určena ta CD) ale zelí neohrožovali, spíš naopak. Sbírali na zelí škodlivé housenky ))

Hykam

už je na to chemie, která se rozmístí okolo pole, je účinnější než strašáci

např: http://hukinol.cz/

U Kornitolu ty 3m od sebe je zbytečné, dávám od sebe cca 30 – 40 m a bohatě stačí. Tímto jsem se zbavil asi 40hlavého stáda srnek (odešli jinam), který mne každoročně nadělal spoustu škody a myslivci to neřešili.

Araxis

Babička měla na poli natahnuty provázek s cancourem alobalu.Na třešně se používá zavěšené vyřazené Cd disky.Klasického strašáka už vídame jen v pohádkách.Ptáci si už zvykli.

anonym

Nyní se používají tzv. očka a ty se nasazují do textových polí.

Illines

geneticky upravena zelenina i obili hruzne firmy Monsanto.Proto to uz ptakum,nechutna.