nelka1995

Stránky se neukazují ve vyhledávači

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaky kod pridat do indexu stranek, aby se ukazovaly ve vyhledávačích. Poradíte mi někdo ? Děkuji moc

Odpovědi
arygnoc

zaregistrujte ich do vyhľadávačov (Seznam, google, Jyxo, …).
nejaký čas trvá, kým ich roboty nájdu, takže buďte trpezlivá.
Pomáhajú i odkazy (napr. z fór – dajte sem link a máte už jeden odkaz ;) ).

Bedy

Chce to udělat tzv. SEO optimalizaci, a to chce svěřit opravdu specialistům na tuto oblast, samozřejmě oni si za to rádi něco řeknou.

Ale co Vy můžete udělat a prakticky zdarma, je to, že stránky zaregistrujete do jednotlivých vyhledávačů. Asi nejpoužívanější je u nás Seznam.cz, dále Google.com a na oblibě stoupá i Microsoftí vyhledávač Bing.cz. Legendární český vyhledávač Jyxo koupila Nova a na začátku roku ho vypla, takže už nefunguje.

Další, co můžete udělat, je zaregistrovat Vaše stránky do internetových katalogů – obecně platí, čím víc, tím líp, ovšem bych si dával pozor na kvalitu, takové ty .info katalogy zpravidla nevydrží déle jak rok a často požadují i zpětný odkaz, který po roce nikam nevede, a to ve finále způsobí, že stránka bude mít ještě nižší hodnocení a bude na nižších pozicích ve vyhledávači, protože bude mít dost mrtvých odkazů. Takže to chce vybírat opravdu zavedené katalogy.
Největší seznam všech českých katalogů najdete an www.catrank.cz Jsou tam i katalogy slovenské, regionální a specializované.

Pak to chce do kořenového adresáře nahrát soubor robots.txt a nastavit, který obsah stránek má robot indexovat. Nebo lze do každé stránky do její hlavičky napsat meta tag, jestli indexovat nebo ne či případě co jo a co ne (třeba neindexovat odkazy). Více najdete na http://www.jak­psatweb.cz/ro­bots-txt.html

Ono by bylo vůbec nejlepší si nastudovta tu stránku JakPsátWeb.cz

Řada lidí třeba má absolutně zmatečnou logickou strukturu stránek – neví se, co je nadpis 1, co je nadpis 2 apod. něco jako odstravce se přehlíží a jede se jen řádkama, atd., atd. Některé stránky jsou opravdu příšené.

Podporou může být i reklamní systém Websurf, který je zdarma – pracuje na výměnném systému – Vy si zobrazíte stránky někoho jiného a dostanete kredity na to, aby si někdo jiný mohl zobrazit Vaší stránku. Tím se stránkám zvýší návštěvnost, tedy se i zvýší hodnocení a tedy bude stránka výš. Taky záleží, co to je za stránku, blogů o Justinu Bieberu je na netu dost, tak tam asi ten efekt nebude tak velký jako u vyloženě specializovaných stránek.
O Websurfu najdete víc zde, včetně možnosti registrace: http://www.web­surf.cz/?ref=627­45