Dudlikator

Poradíte stránky o výchově rotvajlerů?

Je tu nějaká hodná dušička, která by mi dala web stránky, kde se píše o výchově hlavně od štěněte. Děkuji
Doplňuji:
Tak se socializací by neměl být žádný problém skoro každý známý má pejska, ale chtěl bych se zeptat jestli je cvičák nutný? Brácha má staforda a byl 2× na cvičáku no a říkal že to co je tam učili jsou vyhozeny peníze. Teď mu je 9 let (tomu stafordovi :D) a poslouchá na slovo. No a ještě na každé stránce píší, že je dobré pejska učit k boji, ale bojím se že když ho to naučím bude to používat i mimo když to budu chtít. Tady na odpovědích psali o stafordovi, že by se mu neměl ukazovat výcvik boje tak nevím. Jinak děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
anonym

Takových stránek je ´plný net´- stačí do vyhledávače zadat „rotvajler“…
😉
Hlavně s ním ale – od štěněte (pokud lze, tak od cca 3–4 měsíců), choď na cvičák.
Rotvík je vynikající pes, ale – už kvůli velikosti, je velmi dobré, aby byl dobře vychován – socializován, aby nebyl bojácný nebo agresivní vůči jiným psům či lidem.
Doplňuji:
Na které stránce píší, „že je dobré pejska učit k boji“???
😉
Ohledně cvičáku – něco se dočteš na webu nebo v jiné literatuře, ale vzhledem k charakteru dotazu soudím, že nejsi zkušený chovatel nebo cvičitel (nic ve zlém) a spoustu věcí člověk i pes snáze a lépe pochopí se zkušenostmi ´u ruky´, zkušený cvičitel je mnohdy ´k nezaplacení´…
😉

Další odpovědi
johana 56

Z knížek nebo webových stránek je možné zjistit o psech hodně.
Rotvajler je plemeno,pro kterého je důsledný výcvik za asistence zkušeného cvičitele nezbytný a prospěšný pro psa i majitele.Časem zjistíte,že to nebyly vyhozené peníze,ty pes vrátí věrností a poslušností.

anonym

Vždyť ty psům ani trochu nerozumíš, jak si můžeš vzít hned rotvika? Je to milý pes, ale potřebuje pevnou ruku, kašli na to, dokud je čas, ještě ho nemáš a už přemýšlíš o tom, jak obejít i cvičák. Jistě, že ho potřebuje, každý pes to potřebuje, když z něj nechci udělat gaučáka k ničemu. Jde o to, kdo ten cvičák vede a jak ho vede.Já ti rozhodně rotvika nedoporučuju, nedoporučuju ti ani žádného teriera, vem si z útulku nějakýho malýho hodnýho pejska, uděláš radost jemu i okolí.

repetelka

napřed si pořídíš rotvíka a potom na nějakých obskurních poradnách chceš radu jak na něj? se fakt bavím!!!!

Dudlikator

Promiň Samba, ale neptal jsem se na tvůj názor jestli si ho mám pořídit nebo ne. Se známýma jsme došli k názoru, že ho zvládnu. Jinak jsem se rozhodl, že na ten cvičák budu chodit asi by to bylo vhodné.