Lejla

strach z telefonivání

jak se nazývá člověk který má strach zvedat hovory i když mu volá člověk kterého dobře zná

Nejlepší odpověď
Bedy

Tohle spadá do sociální fóbie…nevím, že by pro to byl nějaký extra název.

Další odpovědi
bolak

sociofobik > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­ciální_fobie

ale jsou jedinci kteří mámí z lidí z telefoní čísla a pak je obtěžují telfonáty ohledně bodování a nominací zde na poradně, a když jim to člověk přestane zvedat, tak to neunesou a mstěj se

jedná se o jistý, v příručkách zatím nepopsaný, druh skatofílie

panxnotdead

telefobik :D

Lucijej

Našla jsem akorát nomofobii :o)
Nomofobie je obava ze ztráty mobilního telefonu, nebo ze ztráty signálu, z nedostupnosti, ze ztráty kontaktu s ostatními lidmi.

Ale strach z telefonování je jedním z projevů sociální fóbie.