martfi

Jak překonat strach z operace?

Ahoj,
chtěl bych se tady trochu vykecat a vyhledat uklidnění z toho, že zítra jedu do nemocnice a ve středu budu mít operaci srdce. Mám vrozenou srdeční vadu, ale není to nic vážného. V podstatě jsem nikdy neměl žádná velká omezení ohledně toho co můžu a nemůžu. Kromě různých dálkových běhu a nebo posilování a tak.
Ani podle doktorů to není nic vážného a je to spíš docela běžný zákrok, ale i tak mám docela strach. Už jsem takhle byl na dvou operacích, ale to jsem byl malý a nepamatuji si to, takže tohle bude poprvé co z toho budu mít rozum a plně si uvědomovat co se děje.
Má někdo s něčím takovým nějaké zkušenosti? Třeba z jiných operací? Mohli by jste mi napsat třeba jak to probíhá před operací a potom?
Díky za pomoc a nějaké rady.

Nejlepší odpověď
Drap

Jako všechny ostatní operace. Po nutných vyšetřeních tě převezou na sál. Tato operace bude zřejmě probíhat s uspáním. Řeknou ti co a jak bude, pomalu usneš a až se probereš bude po všem. Myslím, že žádné obavy nejsou na místě.