vevinka007

Strach z odběru krve

Mám hroznou paniku z odběru krve, musím si u toho lehnout nebo sednout, jaký je v tom rozdíl? Ale pry je lepší si lehnout:(
Jak vidím ty komentáře, prý se u toho omdlívá apod..Mě se to neděje! Ale i tak mám strach při vniknutí jehly pod kůži, je to odpornej hnus..zítra ráno mám jít na odběr, hrozně se bojím

Nejlepší odpověď
brillant

Nedívej se na to, otoč hlavu na druhou stranu a než se vzpamatuješ budeš to mít za sebou. Až budeš mít za sebou 80 odběrů jako dárce krve tak ti to bude úplně jedno.

Další odpovědi
iceT

Někdo omdlí při pohledu na krev,někdo omdlí i při odběru,protože se krve vezme trochu víc jak kapka.Mě když brali krev,tak mě bylo doporučeno si na chvíli sednout a neodcházet,abych se náhodou někde nevykokotila.
Jsi ještě nezažila nic odporného…

venkovan

Řekni to sestře, že se bojíš a ničeho se neboj. Píchnutí trnem či vosou bolí víc. A až bude píchat, tak se dívej na druhou stranu a normálně dýchej – třeba si se sestrou povídej o něčem zajímavém. Omdlívá se z toho, že dotyčný ze strachu přestane dýchat a nebo dýcha povrchově.
Přestaň poslouchat šílené historky z odběru krve – to vymýšlejí troubelínové. O nic nejde, bolest prakticky žádná není, při šití píchnutí jehlou je horší.
PS: No a vidiš co musí vytrpět narkomani když se neustále napichují.

Doplňuji:
Dneska se po odběru i píchnutí očkování požaduje, aby pacient v čekárně počkal cca 10–15 minut. Takže opět nic neobvyklého.

led

Ak máš pocit, že vpich ihlou bude bolieť. Použi metódu vyrazenia klinu klinom.
V momente vpichnutia sa štipni druhou rukou do nohy, to ťa odpúta od ihly.
Podobnú metódu používajú aj skúsené sesty pri injekciách, odpútavajú pozornosť od miesta činu.

everest

tento mesic jsem byl na odberech 3× a taky jsem na tohle docela citlivka.zeptej se jestli si muzes lehnout a potom chvili lez a pak jeste chvili posedet.dopadne to dobre

registrovana

Taky mám hrůzu z jehel a ještě větší z krve, takže odběry krve jsou pro mě jako kříž pro čerta, ale i přesto to není tak hrozný. Celé to trvá pár vteřin, bolí to jenom trochu, potom už vůbec. Doporučuji se na to ale určitě nedívat :)

anett94

Mně bývalo taky špatně z odběru krve. Často jsem i omdlela nebo mi bylo na omdlení, i když jsem se nedívala.
Pak jsem ti trošku sronala v hlavě, že se nemůžu pořád bát a od té doby je to v poho.
Psychika je mocná, ale dá se jí pomoct.

cochee

Já bych to vzal naopak z opačného konce… představ si například, že tě řeže zaživa skalpelem do žíly podélně a pak na to vezme brčko do džusu, krve bude nabírat jeden a půl kýble… no prostě něco, po čem ihned omdlíš, načež ti bude v klidu odebrán ten vzorek a pak už tě v klídku vzkřísí na lehátku 🙂

huxa

iceT-doufám, že to bylo jen upsání :)

iceT

v čem prosím?

huxa

„nevykokotila“ úsměvné, jak dokáže pobavit opakování se dvou písmen :)

iceT

nene,mám to správně,u nás se to používá nevykokotit se-neomdlít
ale fajn,že jsem vás pobavila

briketka10

huxa myslí asi „nevykokotila“ žejo :))

briketka10

aháá, tak já myslela, že ses fakt taky upsala
a mělo být jen ne-vykotila, jako nevyvrátila :)

huxa

ááá, tak to se omlouvám, nicméně je to vážně úsměvné slovíčko :)

iceT

není třeba se omlouvat