Drap

Stověžatá Praha. Všichni to známe, kdo první věže spočítal ? Od kdy je stověžatá ?

Nejlepší odpověď
annas

Praha stověžatá.

Tohoto označení patrně použil poprvé spisovatel Josef Hormayer počátkem 19. století. Pražské věže totiž poprvé počátkem tohoto století spočítal matematik a filozof Bernardo Bolzano a došel k číslu 103, aniž počítal vodárny a soukromé domy. Nejdříve napočítali zvídavci na 400 věží, v současné době jich je na 500.

Jen z velké výšky lze přesněji zjistit celkový počet pražských věží. O to se nedávno pokusilo pár nadšených odborníků a milovníků Prahy. Létali nad Prahou v letadle a na ploše cca 3 km v okruhu od Jindřišské věže (asi 28 km²) napočítali na 120 nejvýznam­nějších věží, které vyfotografovali, přesně zdokumentovali, změřili a popsali. Celkový počet všech pražských věží odhadli asi na tisíc nepočítaje v to věžičky měšťanských domů.

Další známé přívlastky o Praze najdete v odkazu

http://www2.pra­guewelcome.tes­t.fg.cz/cs/in­formace/o-praze/zajimavos­ti/praha-nejznamejsi-privlastky.shtml