Avatar uživatele
quentos

Stoprocentní důvěra?

Máte k někomu stoprocentní důvěru? Nebo se i u nejbližších vždy vloudí ono pověstné „smítko pochyby“, zda dotyčný zrovna neměl „úlet“, a držíte se zásady tzv. 3N, tedy „nikdy nikomu nevěřit“?
Musím se přiznat, že lidi, kterým stoprocentně věřím, bych mohl spočítat sotva na třech prstech. Proto mě mile překvapilo, když došlo k průseru v práci a šéfová pravila, že mi samozřejmě stoprocentně věří, že já v tom nejedu. Uvažoval jsem vážně, zda bych byl hypoteticky jako šéf k potenciálním zaměstnancům schopen. Došel jsem spíše k onomu závěru o pověstném smítku pochyb…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? jakho, iceT, Sůwa, redy, anonym, anonym, repetelka, marci1, anonym před 3835 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Bohužel životní zkušenosti, co se týká ve vztahu k lidem, mě postupně naučily pravidlu 3N. Stoprocentně věřím asi jen synovi, rodiče už nemám a mezi blízkými lidmi nikoho takového nemám. Někdo prostě závidí, někdo nepřeje, někdo pomlouvá, někdo něco slíbí a nesplní to, někdo si jede jen na svoje triko, někdo všechno co se dozví vyslepičí druhým lidem, někdo se nestydí druhému nepozorovaně sáhnout do peněženky a okrást ho, a tak bych mohla pokračovat. Moje kdysi zpočátku až naivní důvěra v lidi se po letech změnila ve 3N. Je to smutné, ale je to tak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

Vyznávam „Nikdy nikomu never“. Pochyby sú vždy.

Ale – rád by som sa mýlil. Aspoň v tomto prípade.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Mám kamaráda o kterém jsem na 100% přesvědčena, že kdybych vedle něj nechala milion v korunových mincích, tak ani jedna nezmizí. Nikdo jiný mne momentálně nenapadá, spíš naopak ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ale ano. Vyjímky potvrzují pravidlo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

rodíme se a tratíme do neznáma ..celkem sami. Mezi tím prožíváme různé iluze, včetně 3N
Doplňuji:
možná jsou ty iluze emoce ..kdo ví

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Mám kolem sebe několik málo lidí, kterým mohu důěřovat opravdu téměř bezvýhradně. – ale jen TÉMĚŘ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co je 100 %, to bych raději nechala stranou a nerozebírala. Prostě hodnotu důvěry nepoměřuji. Jsou lidé, kterým věřím, a na druhé straně lidé, které si k sobě nepřipustím, protože mi něčím vadí, nebo které nepotřebuji považovat za sobě blízké.
Naštěstí je dost těch, na které se spolehnout mohu, na které se mohu spolehnout alespoň v něčem a takových, které mám jednoduše ráda. Lidem, které mám ráda, věřím bez jakýchkoliv omezení a podmínek. Netrpím tím, že bych je potřebovala otravovat svými očekáváními a poměřovala je podle svého žebříčku hodnot.
V zaměstnání je dobré mít s nadřízenými dobré vztahy a zasloužit si jejich důvěru. Spolehlivý člověk by s tím neměl mít problémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Já osobně se řídím pravidlem důvěřuj ale prověřuj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fooyou

3N

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Život je trvdá a neúprosná škola,přestože se v ní občas objeví také mírný a laskavvý uřitel.Proto se držím zásady 3N.Výstižně to vyjadřuje také teta wiki:

„Důvěra k druhým lidem může být všeobecná, jak tomu bývá u přátel, ale může být i omezená jen na určité oblasti. Člověk běžně důvěřuje odborníkovi (lékaři, právníkovi, instalatérovi), i když o jeho charakterových vlastnostech nemusí mnoho vědět. Důvěra se získává poměrně obtížně, ale dá se velmi rychle ztratit nepoctivostí, lží a podobně.“
Doplňuji:
..učitel..

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek