Lish

Jaký je rozdíl mezi stomatologií a zubním lékařstvím?

Zdravím, chci se zeptat na rozdíl mezi stomatologií a zubním lékařstvím. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o to samé, není to pravda. MUNI nabízí 4 roční studium stomatologie a 5 roční studium zubního lékařství :( A Já jsem z toho jelen. Mohl by mi to Prosím někdo objasnit ? V cem je takový rozdíl? Co je zaměřením jednotlivých oborů? Předem Děkuji.

Odpovědi
arygnoc

stomatológia je lekársky obor zaoberajúci sa prevenciou, diagnostikou a liečením chorôb ústnej dutiny (včítane zubov).
zubné lekárstvo je lekársky obor zaoberajúci sa prevenciou, diagnostikou a liečením chorôb zubov (výhradne).

;-Q